...

Jak zadbać o higienę jamy ustnej wykorzystując szczoteczkę elektryczną?

wybielanie zębów

Jak zadbać o higienę jamy ustnej wykorzystując szczoteczkę elektryczną?

Podczas codziennej higieny jamy ustnej wiele osób lubi dokładnie myć zęby za pomocą elektrycznej szczoteczki do zębów, która wydaje się być nieco bardziej skuteczną alternatywą do tradycyjnych szczoteczek do zębów. Zwykle już po dwóch, trzech minutach rozlega się sygnał, dzięki czemu mamy pewność, że poświęciliśmy wystarczająco dużo czasu na czyszczenie zębów. Podczas gdy ręczną szczoteczkę do zębów należy wymieniać na nową co trzy miesiące, elektryczna szczoteczka do zębów (urządzenie ręczne) ma dłuższą żywotność. Należy pamiętać o kilku kwestiach. Podpowiadamy, na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Szczoteczka Do Zębów, Szczotki, Siniak

Zakup szczoteczki elektrycznej nie jest poważną inwestycją jeśli chodzi o budżet domowy, ale na pewno jest jedną z lepszych biorąc pod uwagę możliwość efektywniejszego czyszczenia zębów. Dzisiejsze elektryczne, bądź soniczne szczoteczki elektryczne sprawdzają się naprawdę świetnie. Podobnie jednak jak w przypadku szczoteczek jednorazowych, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób użytkowania modeli zasilanych bateryjnie.

Jak dbać o zęby wykorzystując szczoteczkę elektryczną?

Przede wszystkim przed przystąpieniem do codziennego rytuału mycia zębów dokładnie wyczyść główkę szczoteczki: Po każdym myciu zębów należy dokładnie wypłukać główkę szczoteczki pod wodą i usunąć wszelkie pozostałości pasty do zębów. Powinieneś pamiętać także o regularnej wymianie główki szczoteczki zgodnie z zaleceniami producenta. Większość modeli ma wymienne główki szczoteczki. Nowa nasadka powinna być wymieniana mniej więcej co 3 miesiące. Niektóre modele szczoteczek elektrycznych dostępnych na rynku mają wskaźniki, które pokazują zużycie włosia.

Elektryczna szczoteczka po umyciu zębów powinna stać pionowo w uchwycie, aby mogła wyschnąć. Jeśli nocujesz poza domem i nie chcesz rezygnować ze szczoteczki elektrycznej, przetransportuj ją w odpowiednim pudełku, aby uniknąć uszkodzeń i nie dopuścić do kontaktu z brudem i bakteriami.

Szczoteczka Do Zębów, Niebieski, Czyste

Pamiętaj o dokładnej dezynfekcji. Szczoteczkę elektryczną należy od czasu do czasu dezynfekować. W drogeriach stacjonarnych i internetowych dostępne są również środki do dezynfekcji szczoteczek do zębów. Odpowiednią alternatywą jest antybakteryjny płyn do płukania ust.

Decydując się na szczoteczkę elektryczną powinieneś także pamiętać, aby prawidłowo naładować baterię. Przed pierwszym użyciem należy ją w pełni naładować, zgodnie z instrukcją, która najczęściej będzie dołączona w zestawie. Aby zapewnić długą żywotność szczoteczki, należy ją ładować tylko wtedy, gdy poziom naładowania baterii jest niski. Nie zaleca się, aby szczoteczka była ciągle podłączona do sieci. W ten sposób nie tylko przedłużasz żywotność elektrycznej szczoteczki do zębów, ale także optymalizujesz skuteczność czyszczenia i warunki higieniczne.

Implanty w Poznaniu rozwiązaniem wielu problemów

Stomatologia przeszła długą drogę od momentu jej powstania. Wraz z wynalezieniem implantologii stomatolodzy byli w stanie wypełniać ubytki bez użycia tradycyjnych metod. W implantologii nie ma wierteł ani wypełnień. Dentysta wykona nacięcie w dziąśle, a następnie umieści metalowy słupek w jamie kostnej i przymocuje go śrubami. Odbywa się to poprzez wiercenie w kości szczęki, ponieważ naturalne zęby nie mają ubytków kostnych. Implanty Poznań dzięki temu są bezpieczne i trwałe.

Stomatologia zachowawcza – zadbaj o swoje zęby

Jeśli mimo używania na co dzień szczoteczki elektrycznej masz problemy z uzębieniem w postaci ubytków, zgłoś się do naszego gabinetu stomatologicznego w centrum Poznania. Nasz dentysta Poznań i profesjonalny zespół zadba o Twoje zdrowie przy wykorzystaniu najnowszych metod. Stomatologia zachowawcza jest obszarem, w którym zajmujemy się leczeniem ubytków. Leczenie w tym zakresie polega na pozbyciu się próchnicy, która powoduje dalsze uszkodzenia zębów. Umów się na konsultację już dziś i zrób krok po lepszy i pełniejszy uśmiech!

Share:

Comments are closed.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.