...

Implanty zębów Poznań Rataje

Co wyróżnia nasze implanty?

 1. Implanty z 10-letnią gwarancją
 2. Zabieg implantacji poprzedzony wykonaniem tomografii komputerowej w celu analizy warunków kostnych
 3. Zabieg wykonany za pomocą szablonów chirurgicznych w celu polepszenia wyniku pracy protetycznej i zminimalizować ryzyka powikłań
 4. Zabieg skrócony za pomocą cyfrowej nawigacji.
 5. Wizyty kontrolne obowiązkowe co 4-6mcy bezpłatne.
 6. Paszport implantu wydany z gwarancją jakości

Implanty wykorzystywane w naszym gabinecie w Poznaniu są wykonywane przede wszystkim z wysokiej jakości tytanu. Materiał ten, ze względu na swoją biokompatybilność, nie jest rozpoznawany jako ciało obce, a co więcej, nie ma szkodliwego wpływu i jest dość dobrze tolerowany przez ludzki organizm.

Dentysta z naszej kliniki zajmujący się implantami przedstawi Ci w prosty i zrozumiały sposób podział kosztów przed rozpoczęciem leczenia. Dzięki temu z łatwością podejmiesz decyzję o leczeniu i będziesz dokładnie wiedział, za co płacisz.

Umów się na wizytę!

Implanty zębów Poznań

Z czego jest wykonany implant dentystyczny?

Gabinet dentystyczny

Implanty wykorzystywane w naszym gabinecie w Poznaniu są wykonywane przede wszystkim z wysokiej jakości tytanu. Materiał ten, ze względu na swoją biokompatybilność, nie jest rozpoznawany jako ciało obce, a co więcej, nie ma szkodliwego wpływu i jest dość dobrze tolerowany przez ludzki organizm.

Implanty z tytanu są na tyle wytrzymałe, że są w stanie znieść obciążenie, któremu podlegają ludzkie korzenie zębowe. Zalety tytanowych implantów to jednak nie tylko trwałość i solidność, ale także przystępne ceny oraz ogromne podobieństwo do naturalnego uzębienia, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wygody dla pacjenta.

 

 

 

W jakich przypadkach stosujemy implanty?

Implanty zębów, które oferujemy pacjentom z miasta Poznań, są wszczepianie głównie w sytuacjach, kiedy dochodzi do utraty naturalnego uzębienia (na skutek próchnicy, chorób przyzębia, urazu, itp.). Cena implantów zależy m.in. od tworzywa, z jakiego zostały one wykonane. Implantologia pozwala na obudowę uzębienia nawet u osób, które przybyły paradontozę, by móc odtworzyć prawidłowo funkcjonujące zęby. Zastosowanie implantów pozwala nie tylko na przywrócenie pięknego, zdrowego uśmiechu, ale zapobiega również bezpowrotnemu zanikowi kości, który u wielu pacjentów ma miejsce po usunięciu stałych zębów.

Proces leczenia:

1. Wymagane badania

Aby przystąpić do zabiegu wszczepienia implantów, konieczne jest odpowiednie zaplanowanie całego procesu leczenia, a także wykonanie niezbędnych badań. Przede wszystkim należy ocenić stan jamy ustnej pacjenta i wykonać precyzyjną diagnostykę. Do tego celu wykorzystywana jest stożkowa tomografia komputerowa (radiologiczne badanie trójwymiarowe), która pozwala na przeprowadzenie symulacji zakładania implantów zębowych. Dodatkowo zaleca się wykonanie: morfologii, OB, czasu krwawienia oraz czasu krzepnięcia krwi.

2. Przygotowanie do zabiegu

Zabieg wszczepienia implantów nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Przed zabiegiem implantologicznym zaleca się jedynie wykonanie kompleksowej higieny jamy ustnej. Można również zjeść lekki posiłek.

3. Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu wszczepienia implantów zębowych, pacjent zostaje ubrany w specjalne sterylne ubranie, a następnie poddany znieczuleniu miejscowemu. Zabieg implantologiczny jest wykonywany w warunkach pełnej sterylności i aseptyki. Wszczepienie implantów polega na przygotowaniu precyzyjnego miejsca pod wszczep, a następnie na wprowadzeniu tytanowych śrubek do kości szczęki bądź żuchwy. Sam zabieg trwa około dwudziestu-trzydziestu minut, a pacjent nie doświadcza żadnych dolegliwości bólowych.

4. Wskazania pozabiegowe

W pierwszych dniach po zabiegu wszczepienia implantów zaleca się unikanie wysiłku fizycznego, zwłaszcza intensywnego uprawiania sportu (przez miesiąc od wykonania zabiegu). Okres gojenia zazwyczaj trwa od dwóch do sześciu miesięcy. W tym czasie nie należy również korzystać z sauny i solarium.

Bezpośrednio po zabiegu można zrobić zimny okład z lodu, a w przypadku pojawienia się bólu zastosować przepisane przez lekarza środki przeciwbólowe. Jeść oraz pić można dopiero po całkowitym odzyskaniu czucia w znieczulonej okolicy. Przez pierwsze dni po wszczepieniu implantów nie należy palić papierosów ani spożywać napojów alkoholowych.

Przeciwwskazania do wszczepienia implantów

Przeciwwskazaniami do wszczepienia implantów są: zespoły zmniejszonej odporności, nowotwory w czasie chemioterapii, zaburzenia psychiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, leczenie sterydami. Ponadto istnieją także przeciwwskazania miejscowe, które ocenia specjalista implantolog. Implanty zębowe nie powinny być wszczepianie nałogowym palaczom oraz osobom z chorobą alkoholową.

Jakie są korzyści z zabiegu wszczepienia implantów zębowych?

Implanty dentystyczne w gabinecie

Główne korzyści płynące z zabiegu wszczepienia implantów zębowych to przede wszystkim:

 • trwałe, estetyczne oraz mocowane na stałe uzębienie,
 • możliwość uzupełnienia brakujących pojedynczych zębów lub całego uzębienia,
 • niezawodna ochrona przed zanikiem kości,
 • odtworzenie naturalnych funkcji żucia,
 • możliwość spożywania zróżnicowanych pokarmów bez ograniczeń,
 • wysoki poziom komfortu dla pacjenta, bez obawy, iż ktoś rozpozna uzupełnienia odbudowane na implantach.

 

Implanty zębów cennik - New Dent Clinic

Cennik implantologia
Konsultacja Implantologiczna 100 zł
Implant Root 2500 - 3000 zł
Implant Dio 2500 - 3000 zł
Implant Cwm 2500 - 3000 zł
Podniesienie dna zatoki szczękowej 2000 - 4000zł
Sterowana regeneracja kości 2000 - 5000 zł
Pokrycie recesji dziąsłowej przeszczepem łącznotkankowym CTG lub
nabłonkowym FGG (1 ząb)
1800 zł
Frenotomia (podcięcie wędzidła) 350 zł
Wydłużenie korony klinicznej 250 zł
Gingiwektomia z osteotomią (1 ząb) 500 zł
Śruba gojąca ( odslonięcie implantu) profil wyłaniania 200 zł

Co to są implanty dentystyczne?

Implant dentystyczny to sztuczny korzeń wykonany najczęściej z tytanu, który jest umieszczany ostrożnie i dokładnie w naturalnej kości, na którym następnie mocuje się sztuczny ząb. Sam implant dentystyczny może być użyty do utrzymania pojedynczego zęba lub wielu zębów w zależności od indywidualnych potrzeb naszego klienta. Implanty dentystyczne wyglądają jak naturalny ząb, a w przeciwieństwie do niektórych alternatyw, które mogą wymagać wymiany po 10-15 latach, implant dentystyczny, jeśli jest odpowiednio pielęgnowany i konserwowany, może służyć znacznie dłużej. Implanty dentystyczne to sprawdzona opcja odbudowy z długą historią, dzięki czemu z powodzeniem możesz zdecydować się na rozpoczęcie leczenia w zaufanej klinice.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące implantów zębów

1. Jakie badania trzeba wykonać przed zabiegiem wszczepienia implantów?

Do wymaganych badań, które należy wykonać przed zabiegiem wszczepienia implantów należą: morfologia, OB, czas krwawienia, a także czas krzepnięcia krwi. Dodatkowo pacjent musi zrobić zdjęcie pantomograficzne.

2. Czy zabieg wszczepienia implantów jest bolesny?

Zabieg wszczepienia implantów zębowych jest całkowicie bezbolesny, ponieważ jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. W wyjątkowych przypadkach może zostać wykonany w narkozie ogólnej. Dolegliwości, które mają miejsce po zabiegu (obrzęk, ból) mogą być natomiast eliminowane przy pomocy środków przeciwbólowych.

3. Czy implanty mogą zostać wszczepione każdemu?

Implanty zębowe mogą być wszczepiane wyłącznie osobom dorosłym, które ukończyły osiemnasty rok życia. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są między innymi: choroby nowotworowe, ciężka cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby psychiczne, AIDS. Zabieg nie może być ponadto przeprowadzony u pacjentów z niezadowalającymi warunkami anatomicznymi odcinka kości, w które mają zostać wprowadzone implanty.

4. Z czego wykonywane są implanty?

Nowoczesne implanty zębowe są wykonywane przede wszystkim ze stopów tytanu. Tytan jest pierwiastkiem biokompatybilnym, co oznacza, że nie jest szkodliwy i jest dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Wszystkie implanty są jednorazowe, sterylnie pakowane i nie wywołują jakichkolwiek niepożądanych reakcji organizmu.

5. Jak długo mogą służyć implanty zębowe?

O trwałości implantów zębowych decyduje przede wszystkim utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny jamy ustnej. Po zakończeniu procesu gojenia, prawidłowo wszczepione implanty będą znacznie bardziej wytrzymałe niż naturalne korzenie zębowe. Co więcej, tytanowe implanty cechują się optymalnym obciążeniem protetycznym, dlatego nie ulegają złamaniom czy innym uszkodzeniom.

6. Jak należy dbać o sztuczne zęby na implantach?

Zęby osadzone na implantach wymagają normalnej, codziennej higieny jamy ustnej. Należy więc je systematycznie szczotkować szczotką i pastą do zębów. W bardziej złożonych przypadkach lekarz stomatolog może zalecić stosowanie irygatora wodnego.

7. Czy istnieją choroby, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantów?

Choroby, które uniemożliwiają wszczepienie implantów zębowych to przede wszystkim: choroby nowotworowe, nieunormowana cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, schorzenia psychiczne, AIDS, choroby reumatyczne. Implanty nie mogą również zostać wszczepione pacjentom cierpiącym z powodu narkomanii oraz alkoholizmu.

8. Czy istnieje granica wiekowa, od której można mieć implanty?

Właściwie nie ma granicy wiekowej, od której można posiadać implanty zębowe. Zabiegi implantologiczne są wykonywane u osób dorosłych, które ukończyły osiemnasty rok życia, są zdrowe i posiadają w pełni ukształtowaną szczękę.

9. Czy implanty są polecane osobom palącym papierosy?

Palenie papierosów może w dużej mierze skrócić dożywotnie przetrwanie implantów. Jednak bezwzględnego zakazu palenia tytoniu po zabiegu wszczepienia implantów nie ma.

10. Czy podeszły wiek jest przeszkodą do wszczepienia implantów?

Tak samo jak nie ma dolnej, tak nie ma górnej granicy wiekowej, do której mogą być wszczepiane pacjentom implanty zębowe. Sama procedura zabiegu implantologicznego jest tak mało ryzykowna, że może on zostać przeprowadzony nawet u osób, które ukończyły osiemdziesiąty czy nawet dziewięćdziesiąty rok życia.

11. Czy istnieje jakieś ryzyko z zabiegiem wszczepienia implantów?

Prawidłowo przeprowadzony zabieg wszczepienia implantów zębowych, przy dobrych warunkach pacjenta oraz trosce o właściwą higienę jamy ustnej, nie ma praktycznie żadnego ryzyka. Jedynie przez kilka dni po zabiegu pacjentowi może towarzyszyć obrzęk oraz ból, który można zminimalizować stosując środki przeciwbólowe.

12. Czy po wszczepieniu implantów należy trzymać się określonej diety?

Niezależnie od tego, czy wybraliśmy koronę, most czy protezę opartą na implantach, nie ma żadnych zaleceń co do rezygnacji z ulubionych pokarmów czy napojów. Należy jedynie pamiętać o tym, że po dwóch godzinach od zabiegu implantologicznego wskazane są posiłki płynne oraz papkowate. Takiego jadłospisu warto trzymać się przez sześć-siedem dni.

13. Jak wiele implantów zębowych można wszczepić?

Pacjentowi można wszczepić tyle samo implantów zębowych, ile posiada naturalnych zębów, a więc 28. Jednak przy całkowitym braku uzębienia, z reguły wystarczające okazuje się być wszczepienie po sześć implantów, na których można następnie całkowicie odbudować zgryz.

14. Czy implanty mogą powodować reakcje alergiczne?

Implanty zębowe są dostępne na rynku stomatologicznym od około czterdziestu lat, a w tym czasie nie odnotowano szczególnych przypadków uczuleń. Ważne jest to, że tytan sam w sobie jest pierwiastkiem dobrze tolerowanym przez człowieka (jest całkowicie neutralny w organizmie). Ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej może pojawić się w przypadku zastosowania implantów metalowych bądź plastikowych.

15. Czy implant może zostać wszczepiony osobie chorej na cukrzycę?

Osoba z cukrzycą może przejść zabieg wszczepienia implantów zębowych, jednak choroba powinna być precyzyjnie kontrolowana przed i po zabiegu. Szczególnie niebezpieczna jest nierozpoznana cukrzyca, która z przyczyn metabolicznych może mieć niekorzystny wpływ na proces gojenia.

16. Czy warto zdecydować się na implanty?

Implanty to niewątpliwie inwestycja na całe życie, gdyż lekarze wykonujący zabiegi wszczepienia implantów, udzielają na nie dożywotniej gwarancji. Implanty zębowe są znacznie bardziej wytrzymałe niż naturalne korzenie zębowe, a ponadto zapewniają pacjentom znacznie większy komfort niż tradycyjne protezy.

17. Czy implant może się nie przyjąć?

Jeśli pacjent cieszy się dobrym stanem zdrowia, posiada odpowiedni stan kości i przestrzega wszystkich zaleconych zasad higieny jamy ustnej, to właściwie istnieje minimalne ryzyko, że wszczepione implanty mogą się nie przyjąć. W bardzo rzadkich przypadkach konieczne jest usunięcie implantów, by po wygojeniu się ran przeprowadzić zabieg implantologiczny jeszcze raz.

18. Czy istnieje lepsze rozwiązanie od implantów?

Istnieje kilka rozwiązań alternatywnych dla implantów (między innymi tradycyjne korony i mosty, a także częściowo lub całkowicie wyjmowane protezy). Rozwiązania te jednak nie są tak trwałe i wytrzymałe, jak implanty. Nie zapewniają również pacjentowi tak wysokiego poziomu komfortu – implanty nie powodują praktycznie żadnych ograniczeń, dyskomfortu oraz uczucia niepewności.

19. Czy wszczepione implanty należy czyścić?

Poza systematycznym, codziennym myciem zębów, zaleca się przynajmniej raz w ciągu dnia dokładne wyczyszczenie wszystkich powierzchni implantów wraz z przestrzeniami międzyzębowymi. W tym celu można użyć irygatora lub nitki dentystycznej. Pacjenci z wszczepionymi implantami nie powinni też zapominać o regularnej kontroli stomatologicznej (raz na pół roku).

20. Czy po zabiegu implantologicznym można dalej uprawiać sport?

Z reguły uprawianie sportu nie stanowi żadnego większego problemu. Trzeba jedynie pamiętać, że przez okres jednego-dwóch miesięcy po zabiegu wszczepienia implantów zaleca się rezygnację z intensywnych ćwiczeń fizycznych, dźwigania, podnoszenia ciężarów, itp.

Brakujące zęby mogą nie tylko wywołać skrępowanie, ale także wpłynąć na sposób, w jaki codziennie funkcjonujesz - jesz i mówisz. Podczas gdy inne metody leczenia, takie jak mosty lub protezy mogą i są jak najbardziej rozwiązaniem w wielu sytuacjach, implant dentystyczny może być najlepszą opcją zastępującą brakujące zęby. Nasza klinika oferuje implanty Poznań, gwarantując zapewnienie najlepszego możliwego leczenia w bezpiecznym i nowoczesnym miejscu. 

Historia implantów - od czego wszystko się zaczęło?

Historia samej dziedziny implantologii prawdopodobnie zaczyna się już w 4 tysiącleciu przed naszą erą. Różne pojedyncze znaleziska archeologiczne wskazują na próby zastąpienia utraconych zębów szeroką gamą dostępnych w tamtych czasach materiałów. W tym celu stosowano to, co było pod ręką - materiały takie jak drewno, kamienie, kość słoniowa czy metale. Materiały te zostały umieszczane w pustym zębodole. Ciekawym przykładem jest znalezisko archeologiczne dotyczące czaszki z Hondurasu, w której siekacz został zastąpiony czarnym kamieniem (tzw. implant obsydianowy). Inne znalezisko dotyczyło około 2000-letniej czaszki Galów z czasów rzymskich. Wykazało z kolei, że tylny ząb został zastąpiony kutym metalowym implantem. Dziś, wraz z rozwojem nowoczesnej technologii i dziedziny, jaką jest nauka, z powodzeniem zastąpiono wcześniej wykorzystywane materiały nowoczesnymi implantami, które są trwałe, estetyczne i dopasowane do potrzeb każdego z pacjentów.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.