Profilaktyka

Profilaktyka to dział , który powinien być dla Nas szczególnie ważny, ze względu na to iż od przestrzegania higieny jamy ustnej i stosowania odpowiednich past czy płynów możemy znacznie zmniejszyć odwiedziny u lekarza stomatologa.

Stosując się do jego zaleceń i troszcząc o swoje zęby możemy cieszyć się ich zdrowiem na bardzo długo. Przede wszystkim higiena jamy ustnej zależy w dużej mierze od prawidłowego i efektywnego szczotkowania zębów. Używania nici dentystycznych oraz specjalnych preparatów do płukania jamy ustnej. Zapraszamy do Naszego gabinetu na wizyty higienizacyjne, na których Nasze asystentki opowiedzą i pokażą na czym polegają podstawowe czynności związane z jamą ustną, a także indywidualnie pomogą dobrać odpowiednie produkty dla każdego pacjenta.

Jeśli od jakiegoś czasu nie odwiedzałeś dentysty i higienistki stomatologicznej, być może nadszedł czas na wizytę profilaktyczną. Tego typu wizyta jest standardowym środkiem zapobiegawczym w stomatologii, polegającym na oczyszczeniu zębów i zbadaniu jamy ustnej pod kątem oznak potencjalnych problemów. Chociaż wszyscy chcielibyśmy, aby nasza rutynowa pielęgnacja jamy ustnej w domu wystarczyła, aby nasz uśmiech był doskonały, wizyta u dentysty ma kluczowe znaczenie. Przychodząc do naszej kliniki będziesz mógł dowiedzieć się nie tylko o obecnym stanie uzębienia, ale także dowiesz się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

Profilaktyka stomatologiczna to przede wszystkim wizyty, które będą doskonałym źródłem wiedzy na pytania i wątpliwości dotyczące domowej higieny jamy ustnej. Naszym pacjentom udzielamy zaleceń dotyczących bardziej skutecznej pielęgnacji jamy ustnej i proponujemy prawidłowe techniki higieny jamy ustnej. Nasze asystentki odpowiedzą na Twoje wszystkie pytania dotyczące mycia, nitkowania i szczotkowania zębów, czy używania płynu do płukania ust.

Dlaczego profilaktyka stomatologiczna jest konieczna

Jeśli regularnie dbasz o zęby w domu, możesz się zastanawiać, dlaczego nadal powinieneś regularnie umawiać się na wizyty profilaktyczne. Wiele problemów stomatologicznych może pozostać niezauważonych na wczesnym etapie. Mogą nie powodować bólu ani mieć widocznych oznak, a to wczesna diagnoza problemu decyduje między innymi o późniejszych kosztach leczenia. Wizyta w ramach profilaktyki stomatologicznej pomaga zdiagnozować te problemy na wczesnym etapie! 

Jak często umawiać się na profilaktykę stomatologiczną? Częstotliwość korzystania z zabiegów profilaktyki stomatologicznej jest trudna do określenia dla każdej z osób osobno. Niektórzy pacjenci muszą dwa razy w roku zgłaszać się do dentysty na wizytę profilaktyczną, podczas gdy inni powinni przestrzegać innego harmonogramu. Jeśli Twoje zęby i dziąsła są zdrowe, nie musisz umawiać się na wizytę profilaktyczną tak często. Z drugiej strony, jeśli masz wysokie ryzyko chorób zębów, może być konieczne zwiększenie częstotliwości w skali roku.

Wizyta w ramach profilaktyki dentystycznej ma służyć jako niezbędny środek zapobiegawczy dla utrzymania zdrowych ust i promiennego uśmiechu. Dzięki systematycznemu badaniu jamy ustnej możesz łatwiej utrzymać zdrowy i piękny uśmiech i perfekcyjną higienę jamy ustnej.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl