...

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Rataje Poznań

Leczenie kanałowe, nazywane również endodoncją jest w określonych sytuacjach niezbędne. Może być konieczne w przypadku postępującej próchnicy, bądź uszkodzeń w wyniku urazu jamy ustnej. Infekcja może rozprzestrzeniać się przez system kanałów korzeniowych, co może ostatecznie doprowadzić do ropnia, powodując duży pacjentowi dyskomfort. Gdy leczenie kanałowe nie zostanie przeprowadzone, może być konieczna ekstrakcja zęba.

Leczenie kanałowe Poznań i okolice

Dentyści w naszej klinice New Dent Clinic mogą przeprowadzić leczenie kanałowe, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji i tym samym zadbać o Twój pełny, zdrowy uśmiech. Korzystając z określonych technik i zaawansowanego sprzętu, otrzymasz znieczulenie miejscowe, a leczenie nie powinno różnić się od zwykłego wypełnienia. Celem przeprowadzenia leczenia kanałowego jest usunięcie wszelkich infekcji z kanału korzeniowego. W kolejnym kroku korzeń jest czyszczony i wypełniany, co zapobiega dalszej infekcji. Ostatnim krokiem leczenia kanałowego jest założenie tymczasowego wypełnienia. Niezbędnym etapem leczenia jest sprawdzenie zęba podczas kolejnej wizycie. Po ustąpieniu infekcji ząb zostaje trwale wypełniony. Leczenie kanałowe Poznań to zabieg wymagający wysokich umiejętności. 

Ile zajmuje leczenie kanałowe zęba?

Nasz specjalista zrobi prześwietlenie twojego zęba, aby określić stan problemu i zaproponować konkretne metody leczenia. Nasza klinika stomatologiczna w Poznaniu New Dent Clinic posiada na miejscu sprzęt niezbędny do przeprowadzenia całej operacji w jednym miejscu, dla Twojego komfortu. Zdjęcie rentgenowskie pokaże anatomię zęba, a stomatolog będzie mógł określić, jak daleko rozprzestrzeniła się infekcja. Następnie zostanie Tobie przedstawiona istota problemu, możliwe powikłania, jak i wyjaśniona dalsza procedura leczenia oraz dostępne opcje. Po uzyskaniu kompletnych informacji możesz podjąć decyzję o leczeniu w naszej kinice. Ile zajmuje leczenie kanałowe zęba? W określonych sytuacjach zabieg można ukończyć podczas pierwszej wizyty. Niektóre przypadku wymagają jednak przebycia nawet do 3 wizyt do pełnego wyleczenia.

Alternatywnym sposobem leczenia jest ekstrakcja zęba. Dokładamy jednak wszelkich starań, aby uratować ząb. Po usunięciu zęba w jamie ustnej tworzy się szczelina, która powoduje problemy funkcjonalne i estetyczne, które mogą powodować konieczność zastąpienia zęba substytutem.

Nasza gabinet dentystyczny Poznań posiada wieloletnie doświadczenie przy zabiegach tego typu, dlatego jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz zadbać o swoje zęby, bardzo dobrze trafiłeś! Aby utrzymać stan uzębienia w doskonałym stanie zalecamy regularne wizyty i przeglądy stomatologiczne. Pamiętaj, że z łatwością umówisz się do naszego specjalisty nawet na kolejny dzień, korzystając z portalu Znany Lekarz.

Leczenie kanałowe wykonywane w gabinecie NewDent Clinic w mieście Poznań polega przede wszystkim na:

  • całkowitym, precyzyjnym usunięciu zainfekowanych tkanek z komory oraz kanału korzenia,
  • właściwym ukształtowaniu oraz poszerzeniu kanału korzeniowego przy zastosowaniu odpowiednio dobranych narzędzi ręcznych bądź maszynowych,
  • szczelnym wypełnieniu kanału (bądź kanałów korzeniowych).

W zależności od rozpoznania, lekarz stomatolog wybiera najbardziej odpowiednią dla pacjenta metodę leczenia kanałowego. Kluczem do jego sukcesu zawsze jest dokładne mechaniczne i chemiczne oczyszczenie kanałów korzeniowych wraz z ich poszerzeniem na całej długości.

W leczeniu endodontycznym nieoceniony jest także mikroskop zabiegowy, który pozwala na precyzyjne zlokalizowanie ujścia kanałów korzeni, które bez niego są niewidoczne gołym okiem. Stosując mikroskop lekarz może zajrzeć do wnętrza kanału korzeniowego i w ten sposób dokładnie przeprowadzić leczenie.

Na leczenie endodontyczne warto zdecydować się z wielu powodów. Jest ono przede wszystkim przeprowadzane pod mikroskopem, dzięki czemu jest o wiele skuteczniejsze niż w przypadku tradycyjnych metod i umożliwia wychwycenie najmniejszych nawet stanów zapalnych toczących się w kanałach korzeniowych. Warto też dodać, że zęby po leczeniu kanałowym mogą stać się w przyszłości ważnymi filarami dla uzupełnień protetycznych.

Leczenie kanałowe (endodoncja) to zabieg stosowany w celu naprawy i ratowania zęba, który jest mocno zepsuty lub zainfekowany. Zabieg wykonuje się, gdy miazga zbudowana z nerwów i naczyń krwionośnych w zębie ulega zakażeniu lub uszkodzeniu. Podczas leczenia kanałowego usuwana jest miazga, a wnętrze zęba zostaje oczyszczane i uszczelniane.

 

Wiele osób boi się leczenie kanałowego ponieważ zakładają, że jest bolesne. W rzeczywistości większość naszych stałych pacjentów twierdzi, że sam zabieg nie jest bardziej bolesny niż rutynowe leczenie próchnicy. Dyskomfort odczuwany w okresie poprzedzającym korzystanie z opieki stomatologicznej jest naprawdę bolesny, jednak sam zabieg jest już komfortowy dla pacjenta.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Pierwszym krokiem w procedurze leczenia kanałowego jest wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, aby zobaczyć kształt kanałów korzeniowych i określić, czy są jakieś oznaki infekcji w otaczającej kości. Następnie nasz specjalista zastosuje znieczulenie miejscowe, aby znieczulić obszar w pobliżu zęba.

Leczenie kanałowe wymaga jednej lub więcej wizyt w gabinecie i zawsze przeprowadzane jest przez dentystę, który specjalizuje się w przyczynach, diagnostyce, zapobieganiu oraz leczeniu chorób i urazów miazgi zębowej. Wybór odpowiedniego dentysty ma bardzo duże znaczenie. Nasi specjaliści sprawnie podchodzą do każdego zabiegu leczenia kanałowego niezależnie od jego stopnia trudności.

Co to jest miazga zęba?

Miazga zęba jest miękkim obszarem w środku zęba i zawiera nerw, naczynia krwionośne i tkankę łączną. Nerw zęba znajduje się w korzeniu zęba. Kanały korzeniowe biegną od wierzchołka korzenia zęba do komory miazgi. Nerw ten nie ma istotnego znaczenia dla zdrowia i funkcjonowania zęba po tym, jak ząb wyjdzie z dziąseł. Jego jedyną funkcją jest funkcja sensoryczna – dostarczanie wrażenia ciepła lub zimna. Obecność lub brak nerwu nie wpłynie na codzienne funkcjonowanie zęba.

Kiedy miazga zęba jest uszkodzona, rozpada się i zaczynają pojawiać się bakterie. Te razem z innymi obumierającymi resztkami miazgi mogą spowodować infekcję lub ropień zęba. Infekcja kanału korzeniowego zęba może powodować także obrzęk, który może rozprzestrzeniać się na inne obszary twarzy, szyi lub głowy, bądź utratę kości wokół korzenia.

Kiedy leczenie kanałowe jest niezbędne?

Objawy, które mogą wymagać leczenia kanałowego obejmują:

  • silny ból zęba podczas żucia lub wywierania nacisku,
  • długotrwała wrażliwość (ból) na wysoką lub niską temperaturę,
  • przebarwienie zęba,
  • obrzęk i tkliwość pobliskich dziąseł
New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.