...

Chirurgia stomatologiczna Poznań

Jedną z głównych specjalności gabinetu NewDent Clinic zlokalizowanego w dogodnej części miasta Poznań jest nowoczesna chirurgia stomatologiczna. Jest to dziedzina zajmująca się leczeniem operacyjnym schorzeń w obrębie jamy ustnej, pozwalając na uzupełnianie braków w uzębieniu, a także na korygowanie kształtu oraz wielkości dziąseł pacjenta.

Głównym celem chirurgii stomatologicznej jest przede wszystkim usunięcie zębów, których nie można poddać leczeniu zachowawczemu. Zabiegi, które wykonuje wykwalifikowany stomatolog chirurg mają ponadto za zadanie eliminację zębopochodnych punktów zakażenia kości poprzez ekstrakcję zębów.

Chirurgia stomatologiczna, którą proponujemy klientom z Poznania, to nie tylko zabiegi polegające na ekstrakcjach, czyli usunięciu zębów wraz z korzeniami. Zaawansowane metody leczenia i coraz bardziej profesjonalne urządzenia sprawiają, że ta dziedzina stomatologii stale poszerza swój zasięg i zwiększa skuteczność, pozwalając na eliminację nawet najbardziej złożonych problemów dentystycznych.

W NewDent Clinic każdy nasz dentysta chirurg wykonuje wiele różnych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, w tym między innymi:

 • ekstrakcje zębów stałych i mlecznych (w tym m.in. zębów mądrości),
 • usuwanie zębów zatrzymanych w sposób chirurgiczny,
 • plastykę dziąseł i połączenia ustno-językowego,
 • resekcję wierzchołka korzenia,
 • sterowaną regenerację kości,
 • leczenie ropni oraz przetok ustno-twarzowych,
 • usuwanie torbieli korzeniowych,
 • przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego,
 • podcinanie wędzidełek,
 • rekonstrukcje ubytków kostnych (m.in. przy pomocy materiałów tytanowych),
 • chirurgiczne leczenie periodontologiczne,
 • zabiegi regeneracyjne.

Chirurg Szczękowy - Skuteczne Leczenie i Przywracanie Funkcji Szczęki

Jako doświadczeni dentyści specjalizujący się w chirurgii szczękowej, oferujemy kompleksowe usługi w zakresie leczenia i przywracania funkcji szczęki. Nasze profesjonalne podejście i zaawansowane techniki chirurgiczne pozwalają mi skutecznie radzić sobie z różnymi schorzeniami i urazami jamy ustnej. Bez względu na to, czy potrzebujesz usunięcia zęba, implantacji lub rekonstrukcji szczęki, gwarantuję najwyższą jakość opieki i doskonałe wyniki.

Chirurdzy szczękowi Poznań

Specjalnością chirurgów stomatologów z NewDent Clinic jest także nowoczesna chirurgia odtwórcza tkanki kostnej. Nasi lekarze stosują różne metody leczenia, które zawsze są dostosowywane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Każdy chirurg stomatolog pracujący w naszym gabinecie jest przygotowany do wykonywania różnego rodzaju zabiegów, za każdym razem zachowując pełną precyzję oraz sprawność działania.

Dynamicznie rozwijająca się chirurgia stomatologiczna jest dla wielu pacjentów szansą na skuteczne pozbycie się uciążliwych problemów z zębami oraz innymi dolegliwościami w obrębie jamy ustnej. W naszym dogodnie zlokalizowanym gabinecie w mieście Poznań, każdy klient może liczyć na kompleksowa i profesjonalną opiekę stomatologa chirurga, a także na fachową pomoc w doborze jak najlepszej ścieżki leczenia.

W New Dent Clinic oferujemy pełną gamę prywatnych zabiegów stomatologicznych i higienicznych, wykonywanych przez wykwalifikowanych i pełnych pasji specjalistów w nowoczesnym gabinecie w Poznaniu. Nasze zabiegi obejmują stomatologię profilaktyczną, w tym higienę jamy ustnej, leczenie problemów ze szczęką i nadwrażliwością zębów, identyfikację chorób dziąseł, stomatologię specjalistyczną (implanty dentystyczne), aż po rozwiązania kosmetyczne, takie jak wybielanie zębów. Naszym głównym celem jest wyróżnienie się jako gabinet stomatologiczny w Poznaniu zapewniający kompleksową stomatologię na najwyższym poziomie, poprawiającą jakość życia naszych pacjentów. Pracujemy dla naszych pacjentów, którzy przez cały czas będą traktowani ze zrozumieniem i szacunkiem.

Typowe usługi świadczone w ramach chirurgii stomatologicznej to między innymi:

Implanty dentystyczne

Implanty zastępują korzeń lub korzenie zęba. Służą do mocowania koron do kości szczęki za pomocą tytanu, który jest lekki i biokompatybilny. Oznacza to, iż stosowane implanty ​​nie są odrzucane przez organizm. Implanty dentystyczne są używane do zastępowania zębów z powodu próchnicy, choroby, raka jamy ustnej oraz z wielu innych przyczyn.

Implanty dentystyczne to dłuższy proces leczenia, który zapewnia prawidłowe zespolenie kości przed zamocowaniem zęba. Implanty wymagają procedury tworzenia kanałów w kości szczęki, tak aby można je było odpowiednio dopasować.

Ekstrakcja zęba mądrości

Ekstrakcja zęba mądrości to usunięcie dorosłych zębów znajdujących się w tylnych dolnych i górnych kącikach ust. Są to ostatnie zęby trzonowe, które pojawiają się zwykle w wieku od 17 do 25 lat. Kiedy zęby mądrości nie mają miejsca na wzrost, mogą powodować ból, infekcje jamy ustnej lub inne problemy z zębami. Nasi specjaliści, jako środek zapobiegawczy, często sugerują usunięcie zębów mądrości, nawet jeśli zęby zatrzymane nie stanowią problemu.

 

Powody, dla których chirurgia stomatologiczna jest niezbędna

Istnieje wiele powodów, dla których powinniśmy regularnie poddawać się zabiegom stomatologicznym. Chirurdzy stomatolodzy w naszej klinice wykonują różne zabiegi chirurgiczne, takie jak leczenie kanałowe, ekstrakcje, implanty i wiele innych. Chirurgia stomatologiczna w Poznaniu jest również niezbędna w zapobieganiu próchnicy zębów i zmniejszaniu ryzyka chorób zębów. Pozwala dokonywać zmian estetycznych w zębach lub strukturach szczęki. Stomatologia jest ważną usługą świadczoną przez nasz gabinet, która poprawia jakość życia wielu pacjentów.

Ekstrakcja zębów

Wiele zębów wymaga usunięcia, ponieważ nie można ich wyleczyć. Gdy nad dziąsłem, bądź na zewnątrz dziąsła pozostaje minimalna struktura zęba, może być wymagana ekstrakcja chirurgiczna. Ekstrakcja zębów jest powszechnie stosowana, gdy występują problemy zdrowotne, które uniemożliwiają pacjentom utrzymanie zdrowych i silnych zębów, takie jak choroba dziąseł, próchnica lub inne urazy. W naszej klinice dentystycznej New Dent Clinic profesjonalnie przeprowadzamy ekstrakcje zębów w Poznaniu w atrakcyjnych cenach i w przyjaznych pacjentowi warunkach.

Czym jest ząb mądrości i jak przebiega ekstrakcja?

Zęby mądrości to ostatnie cztery zęby w żuchwie i zwykle wyrastają po szesnastym roku życia. Mogą być bolesne i powodować problemy, takie jak infekcje, próchnica i uszkodzenie nerwów. Ząb mądrości to trzeci trzonowiec, który znajduje się za dwoma ostatnimi przednimi zębami. Zwykle rozwijają się po obu stronach szczęki w wieku 16-18 lat. Zęby mądrości rosną, aby wypełnić przestrzeń pozostawioną przez inne utracone zęby dziecka i wypełnić Twój uśmiech większymi, bardziej funkcjonalnymi zębami trzonowymi.

Dlaczego należy usunąć ząb mądrości? Zęby mądrości to trzecie zęby trzonowe, które znajdują się w tylnej części szczęk. Zęby mądrości są trudne do usunięcia, jednak korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia możesz bardzo sprawnie uporać się z usunięciem.

Implanty dentystyczne w Poznaniu

W ramach chirurgii stomatologicznej zajmujemy się takżę implantami dentystycznymi. Implanty to wyrafinowana i powszechnie stosowana metoda zastępowania brakujących zębów lub podtrzymywania luźnej protezy. W niektórych przypadkach fundamenty kostne, w które mają być wszczepione implanty, są niewystarczające. Stąd istnieją procedury, dzięki którym można osiągnąć wymaganą objętość kości przez dodanie syntetycznych produktów kostnych. W niektórych przypadkach te dodatkowe objętości można uzyskać, pobierając naturalną kość z innego miejsca w jamie ustnej.

Naszym celem jest zapewnienie specjalistycznej opieki wszystkim potrzebującym stomatologii chirurgicznej w spokojnym i komfortowym otoczeniu. Wyposażeni w najnowszą technologię dentystyczną, zapewniamy również szereg udogodnień, które mają znaczenie takich jak dogoda i łatwo dostępna lokalizacja. Doskonale zdajemy sobie sprawę z obaw, z jakimi borykają się niektórzy pacjenci jeśli chodzi o wizyty u dentysty. Dlatego staramy się zapewnić atmosferę, w której pacjent czuć się będzie pewnie i bezpiecznie.

Ekstrakcja zęba to zabieg ambulatoryjny, którego całkowite wyleczenie trwa kilka dni. Zabieg polega na usunięciu zębów mądrości poprzez nacięcia chirurgiczne i zszyciu miejsca po ekstrakcji w celu ułatwienia gojenia. Ważne jest, aby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczącymi procesu gojenia, aby uniknąć nadmiernego krwawienia lub zakrzepów krwi.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.