...

Protetyka stomatologiczna Rataje Poznań

Protetyk Stomatologiczny w Poznaniu

Protetyka stomatologiczna jest dziedziną, która dotyczy diagnostyki, planowania leczenia oraz  utrzymaniem funkcji jamy ustnej i zdrowia pacjentów. Gdy ząb lub uzębienie ulegnie uszkodzeniu, zdrowie jamy ustnej może być zagrożone, gdyż wady nie są w stanie się zregenerować.
W New Dent Clinic zajmujemy się również odbudową uszkodzonych, nieestetycznych lub dysfunkcyjnych zębów. Do zastąpienia jednego lub więcej brakujących zębów naturalnych potrzebne są sztuczne aparaty zwane protezami dentystycznymi.

Protezy zębowe to rozwiązanie, które zapewnia pacjentowi wysokiej jakości uzupełnienie zębów. Oprócz trwałości, zapewniają one komfort i naturalny, estetyczny wygląd, co dla wielu jest kluczowe. Głównymi przyczynami utraty zębów lub koron zębowych są zwykle ubytki i zapalenie przyzębia.

Wśród problemów, które najczęściej skutkują wizytą u protetyka jest próchnica, która niszczy twarde tkanki zębów (szkliwo i zębinę), bądź paradontoza, która  jest infekcją uszkadzającą kość podtrzymującą zęby. Nieleczone dolegliwości mogą prowadzić do utraty całego zęba, zarówno korzenia, jak i korony.

Protezy zębów Poznań

Jednym z kluczowych rozwiązań w protetyce stomatologicznej są protezy zębowe, które oferują pacjentom wysokiej jakości uzupełnienie brakujących zębów. Nasze protezy dentystyczne charakteryzują się nie tylko trwałością, ale także zapewniają wygodę użytkowania i naturalny wygląd.

Często przyczynami utraty zębów są ubytki i zapalenie przyzębia, jednak nasze protezy pozwalają skutecznie zrekompensować braki. Dzięki nim możesz cieszyć się pewnym uśmiechem i pełną funkcjonalnością jamy ustnej.

Doświadczony Protetyk Stomatologiczny w Poznaniu - New Dent Clinic

Jeśli poszukujesz doświadczonego protetyka stomatologicznego w Poznaniu, to New Dent Clinic jest idealnym miejscem dla Ciebie. Nasz zespół specjalistów posiada szeroką wiedzę i umiejętności w dziedzinie protetyki stomatologicznej. Indywidualnie podejdziemy do Twojego przypadku, zapewniając kompleksową diagnostykę i planowanie leczenia. Dzięki naszym zaawansowanym technologiom i wysokiej jakości materiałom, możemy zapewnić Ci efektywną i trwałą odbudowę oraz uzupełnienie zębów.

Protetyka stomatologiczna w Poznaniu

Wykonywane przez naszą klinikę New Dent Clinic zabiegu dentystyczne rozpoczynają się od ukształtowania zęba, następnie wykonywany jest wycisk dentystyczny, a laboratorium dentystyczne wykonuje zamiennik, który zostaje zacementowany. W określonych przypadkach zalecamy naszym pacjentom, aby w pierwszej kolejności wyleczyć próchnicę na zębach, do których zostanie przymocowany most i ewentualnie wzmocnić wybrane zęby uzupełnieniami.

Po ukształtowaniu zęby są bardzo wrażliwe, dlatego na czas wykonywania stałej korony lub mostu zostaje założona tymczasowa korona lub most, który przykryje przygotowany ząb.

Czy masz zęby, które są mocno zepsute lub uszkodzone? Brakuje Ci jednego lub więcej zębów z powodu wypadku lub koniecznej ekstrakcji zęba? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którekolwiek z tych pytań, możesz rozważyć leczenie polegające na wykorzystaniu implantów. 

Implanty stomatologiczne to kolejny z obszarów, w którym się specjalizujemy. Implanty stomatologiczne to sztuczne korzenie zębów wykonane z tytanowych śrub, które są wszczepiane w kość szczęki. Gdy zrosną się z otaczającą kością, są wyjątkowo mocne i mogą stanowić podporę protezy dentystycznej. Implanty dentystyczne mogą stanowić doskonałe wsparcie dla różnych opcji odbudowy zębów, takich jak korony dentystyczne, mosty i protezy.

Dzięki temu nasi pacjenci mają szerokie możliwości podjęcia leczenia odtwórczego przy wykorzystaniu implantów dentystycznych. Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem implantów dentystycznych w przypadku zepsutych, uszkodzonych lub brakujących zębów, zachęcamy do kontaktu z naszą kliniką. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, dobierając metody leczenia.

Korony pełnoceramiczne

Korony pełnoceramiczne pokrywają całą powierzchnię zęba, co jest niezbędne w przypadku większych uszkodzeń wynikających z próchnicy czy wrodzonych niedoskonałości. Zęby wykonane są z porcelany kosmetycznej, bez metalowego podłoża, które występuje w zwykłych koronach porcelanowych.

Licówki porcelanowe

Wykonanie licówek porcelanowych jest uzupełnieniem zębów, poprzez nałożenie na nie cienkich płatków ceramiki, utrzymujących się na uzębieniu nawet kilkanaście lat. Płytki wykonane są z wytrzymałego, półprzezroczystego materiału, który dzięki swojej strukturze i zabarwieniu przypomina naturalne szkliwo zębów. Co więcej, licówki porcelanowe są odporne na silne przebarwienia oraz próchnicę.

Wskazaniami do wykonania porcelanowych licówek jest między innymi:

  • nieprawidłowe ustawienie zębów,
  • odłamania,
  • przebarwienia,
  • szpary,
  • erozje

i wiele innych.

Korony pełnoceramiczne

Odpowiednim uzupełnieniem lub zastąpieniem części zęba, która uległa uszkodzeniu, na przykład w wyniku próchnicy, jest korona pełnoceramiczna. Takie uzupełnienie okazuje się niezwykle estetycznym, a także praktycznym rozwiązaniem, gdyż sztuczny ząb świetnie naśladuje naturalne szkliwo.

Bezpieczeństwo, precyzja w wykonaniu, perfekcyjne dopasowanie oraz trwałość to tylko nieliczne wyróżniki charakteryzujące zabiegi z wykorzystaniem koron pełnoceramicznych. Nie trzeba martwić się o podrażnienia tkanek czy alergie, ponieważ do tego zabiegu wykorzystywane są najwyższej jakości korony pełnoceramiczne, które samym wyglądem przypominają szkliwo oraz nie wpływają na ciemnienie przyległych tkanek.

Zainteresowanych wyżej opisanymi zabiegami zapraszamy na konsultacje do naszego gabinetu dentystycznego w Poznaniu

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.