...

Zabiegi rekonstrukcji zębów

dentysta Poznań

Zabiegi rekonstrukcji zębów

Czy zastanawiałeś się nad tym, jakie są sposoby na odbudowę zębów? Jeśli tak, z przyjemnością poruszymy na łamach naszego bloga najpopularniejsze zagadnienia. Pacjenci, skarżąc się na mniej lub bardziej poważne komplikacje stomatologiczne, mogą być zmuszeni do rozważenia rekonstrukcji zębów.

Nie martw się, rekonstrukcja jamy ustnej to połączenie kilku różnych zabiegów stomatologicznych. Wykonuje się je, aby rozwiązać zarówno poważne powikłania stomatologiczne, jak i mniejsze, lecz nadal problematyczne, dolegliwości. Jest to idealna opcja dla osób cierpiących na próchnicę, choroby dziąseł i inne problemy związane ze zdrowiem jamy ustnej.

Jakie są zabiegi rekonstrukcji zębów?

Do najczęstszych procedur związanych z rekonstrukcją zębów, możemy zaliczyć:

woman in pink long sleeve shirt holding blue and white plastic pitcher

  1. Wypełnienia dentystyczne

Drobne ubytki i próchnica są powszechnie leczone za pomocą wypełnień dentystycznych. Jest to jeden z najczęstszych zabiegów stomatologicznych przy odbudowie zębów. Jest podstawą w naszej placówce, która oferuje opiekę dentystyczną. Ta forma drobnej rekonstrukcji jest stosunkowo rutynowa.

 

  1. Wkłady

Kiedy wypełnienia dentystyczne nie mogą załatwić sprawy i nie mogą skutecznie naprawić uszkodzenia struktury zęba spowodowanego urazem lub próchnicą, następną najlepszą rzeczą są zwykłe wkłady dentystyczne. Mają kilka podobieństw do wypełnień dentystycznych. Jednak ten zabieg wykorzystuje więcej kompozytów i może być stosowany do odbudowy większej części zęba osoby.

 

  1. Implanty

Dla trwałego i komfortowego rozwiązania odbudowy zębów nie ma nic lepszego niż implanty zębowe. Dają zębom mocną podstawę i utrzymują mocną i zdrową szczękę. Implant zapewnia wsparcie przy wymianie pojedynczych zębów lub może pomóc w zabezpieczeniu specjalistycznych protez. W przeciwieństwie do mostów dentystycznych nie trzeba poświęcać zdrowych zębów. Niektóre implanty dentystyczne mogą wystarczyć na całe życie.

 

  1. Protezy

Protezy to bardzo powszechny sposób na odbudowę zębów. Większość pacjentów bardzo dobrze przystosowuje się do protez. Jednak inni mogą uznać je za bardzo niewygodne, a czasem nawet szalenie nie do zniesienia. Ten dyskomfort wynika przede wszystkim z różnic w kształcie i wielkości ludzkich szczęk. Wiele zależy od osoby i zdecydowanie warto udać się na konsultację, podczas której można będzie rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

  1. Korony dentystyczne

Wreszcie korony dentystyczne służą do ratowania zębów uszkodzonych przez próchnicę. Zakłada się je na zęby, aby chronić je przed podrażnieniami w jamie ustnej. Korony dentystyczne są często używane w połączeniu z innymi protezami, takimi jak implanty i mosty.

 

Pamiętaj, że nasz gabinet dentystyczny w Poznaniu jest zawsze gotowy odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące rekonstrukcji zębów! Skontaktuj się z nami już dziś, wybierając drogę przez formularz kontaktowy, bądź kontakt telefoniczny z naszym oddziałem.   Nie musisz być już niezadowolony z wyglądu swoich zębów! Umów się na wizytę już dziś.

Share:

Comments are closed.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.