...

Implanty dentystyczne – 5 faktów, które powinieneś znać

dentysta

Implanty dentystyczne – 5 faktów, które powinieneś znać

Każda procedura medyczna może sprawić, że poczujesz się niekomfortowo. Decydując się na implanty stomatologiczne wybierasz zabieg, który powinien być przeprowadzany przez specjalistów. Możesz mieć pewność, że implanty dentystyczne są pomocnym i łatwym sposobem na uzupełnienie brakujących zębów, stąd też postanowiliśmy przedstawić fakty i informacje, dzięki którym przystępując do zabiegu poczujesz się pewniej!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o implantach dentystycznych? Poznaj 5 ważnych faktów na temat implantów dentystycznych, które warto znać!

Implanty dentystyczne – kiedy się na nie zdecydować?

Implanty dentystyczne służą do zastąpienia jednego lub więcej zębów. Przejmuje zadanie korzenia zęba, a wszczepiony w kość szczęki, po wygojeniu przenosi siły żucia jak naturalny ząb. Implanty dentystyczne są prawie zawsze najlepszym sposobem leczenia przerw między zębami. Poznaj kilka najważniejszych faktów dotyczących implantów stomatologicznych, które oferujemy w naszej klinice w Poznaniu!

person holding teeth

  1. 1. Implanty dentystyczne są jak prawdziwe zęby

Implanty dentystyczne wyglądają i przypominają naturalne zęby. Implant dentystyczny składa się z tytanowego korzenia, który utrzymuje sztuczny ząb na miejscu. Implanty dentystyczne są wprowadzane do kości szczęki, w której kiedyś znajdował się usunięty ząb. Po wstawieniu kość zaczyna zrastać się wokół implantu. Tworzy to silne wiązanie porównywalne z naturalnymi zębami. Implanty dentystyczne ściśle odpowiadają naturalnym zębom siłą i wyglądem. Umożliwiają takżę naturalne żucie, uśmiechanie się czy mówienie. 

 

  1. Implanty stomatologiczne są bezpieczne

Chirurgia implantów dentystycznych to prosta i bezpieczna procedura wykonywana w naszej klinice stomatologicznej w Poznaniu. Wszczepienie implantów w rękach naszych dentystów z Poznania komfortowym i bezpiecznym zabiegiem. Wybór niezawodnego dentysty przeprowadzającego zabieg ma kluczowe znaczenie dla bezpiecznej i udanej operacji. Zapewniamy, że nasi wykwalifikowani dentyści wykonali niezliczoną ilość udanych implantów dentystycznych, a więc jako przyszły pacjent także możesz czuć się komfortowo!

 

  1. Proces trwa kilka miesięcy

Po spotkaniu ze specjalistą z naszej kliniki dentystycznej w Poznaniu, który specjalizuje się w implantach dentystycznych warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż cały proces, od początku do końca może potrwać nawet do kilku miesięcy. Implanty dentystyczne w Poznaniu rzadko można wykonać podczas jednej wizyty. Cały proces rozpoczniesz od wykonania prześwietlenia zębów i szczęki, który możesz zrealizować już podczas pierwszego spotkania w naszej klinice.

 

  1. Implanty wymagają szczególnej opieki

Mimo że w przypadku implantów dentystycznych nie uświadczymy próchnicy tak, jak w przypadku naturalnych zębów, nadal ważne jest, aby o nie dbać w odpowiedni sposób. Opieka jest prosta. Regularnie szczotkuj i nitkuj ​​zęby, aby utrzymać implant w dobrym stanie. Skuteczna pielęgnacja jest kluczowa. Dzięki temu będzie wyglądał świetnie z kosmetycznego punktu widzenia. 

two white dentist chairs inside white painted room

  1. Implanty dentystyczne przynoszą korzyści zdrowotne

Implanty dentystyczne służą nie tylko do celów kosmetycznych. Implanty nie tylko pomagają gryźć i żuć, ale także chronią przed utratą masy kostnej. W przypadku braku korzenia zęba kość szczęki zaczyna się cofać. To może zmienić kształt ust. Implanty działają jak naturalne zęby i pomagają zachować zdrowie kości.

Share:

Comments are closed.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.