...

Wybielanie zębów – fakty i mity!

Implanty Poznań

Wybielanie zębów – fakty i mity!

Wybielanie zębów to zabieg, który oczyszcza zęby i nadaje im lśniący, biały wygląd. Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów stomatologicznych, który nadaje twarzy estetyczny wygląd. Jest to idealny zabieg dla osób, które mają wrażliwe zęby. W dzisiejszym artykule staramy się rozwinąć niektóre mity i fakty, w które ludzie wierzą podczas leczenia. Sprawdźmy najczęściej poruszane informacje na temat wybielania zębów i zobaczmy, jak wpływają na cały zabieg!

Wybielanie zębów jest techniką znaną od lat, jeśli mówimy o profesjonalnych produktach do tego przeznaczonych. Te można nabyć w gabinetach dentystycznych, bądź w zaufanych drogeriach. Jednakże często wiele osób sięga po sposoby naturalne wybielania zębów, które mogą okazać się równie skuteczne.

Wybielanie zębów – czy jest skuteczne?

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze fakty i mity, które opisują wybielanie zębów Poznań i nie tylko!

Lekarza, Dentysta, Dentystyczne, Kliniki

Mit: Jeśli zależy Ci na szybkich efektach, musisz skrócić czas trwania zabiegu, stosując silniejsze środki wybielające.

Fakt: Produkty pomagające w wybielaniu zębów zawierają nadtlenek, który przy większej intensywności może prowadzić do nadwrażliwości zębów. Każdy ząb reaguje i reaguje inaczej, gdy wchodzi w kontakt ze środkiem wybielającym. Znane fakty sugerują, że nie ma gwarancji, że takie podejście do leczenia spowoduje szybsze wybielenie zębów.

 

Mit: Produkty do wybielania zębów nie wiążą się z żadnym ryzykiem związanym z ich stosowaniem.

Fakt: Produkty o mniejszej równowadze pH mogą spowodować uszkodzenie szkliwa zębów. Uszkodzenie całkowicie zależy od rodzaju używanego produktu. Jeśli nie używasz go w odpowiednim stężeniu, grozi uszkodzeniem szkliwa. Badania wykazały, że jest to główna przyczyna nadwrażliwości zębów.

 

Mit: Owoce pomagają w usuwaniu przebarwień na zębach.

Fakt: Istnieje wiele informacji dostępnych w Internecie, które mówią o technikach wybielania zębów, takich jak nacieranie owoców, takich jak truskawki, oderwana warstwa bananów, cytryna na zębach, aby nadać im jasny połysk. Wbrew temu powszechnemu przekonaniu faktem jest, że taki zabieg może niekorzystnie wpływać na zęby i w rzeczywistości przynosić rezultaty odwrotne niż pożądane. Owoce te mają wysoką zawartość cytrusów i są silnie kwaśne. Złuszczają szkliwo zębów, co może powodować przebarwienia. Otwiera to również drzwi do ryzyka powstawania próchnicy.

Krzesło, Dentysta, Dentystyczne

Mit: Wybielanie zębów może zniszczyć zęby

Popularnym mitem krążącym wokół jest to, że wybielanie zębów może zniszczyć szkliwo ochronne, ale czy to błędne przekonanie? Jeśli kupisz licencjonowany produkt wybielający istnieje ryzyko, że może on spowodować uszkodzenie zębów i dziąseł, w tym osłabienie ochronnego szkliwa zęba. To samo można powiedzieć w skrajnych przypadkach, gdy dana osoba nadużywała licencjonowanego produktu dostępnego bez recepty. Jeśli jednak zdecydujesz się na zabieg kosmetycznego wybielania w gabinecie stomatologicznym Twoje zęby będą bezpieczne. Dzieje się tak pomimo faktu, że zazwyczaj stosuje się środek wybielający o większej mocy pod okiem doświadczonego specjalisty.

Wszystkie profesjonalne zabiegi są dokładnie kontrolowane przez dentystę. Na przykład wybielanie zębów w gabinecie to starannie monitorowany proces, w którym wybielanie odbywa się stopniowo. Zestawy do użytku domowego są wykonywane na zamówienie i zawierają zindywidualizowany plan leczenia oraz wytyczne dla uzyskania najlepszego efektu. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, a Twój uśmiech będzie tak zdrowy, jak przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia.

 

Mit: Wybielanie zębów to bolesny proces

Wybielanie zębów zwykle powoduje dyskomfort tylko wtedy, gdy stosuje się je do zębów, które są już bardzo wrażliwe. Może to stanowić problem, jeśli kupujesz dostępne bez recepty produkty wybielające i niewłaściwie ich używasz.

 

Te i wiele innych popularnych przekonań na temat wybielania zębów to wręcz mity i są całkowicie błędne. Zawsze pamiętaj, że Twój uśmiech jest pierwszą rzeczą, którą wszyscy zauważają, gdy Cię widzą. Dlatego upewnij się, że zapoznałeś się z faktami, konsultując się z profesjonalnym dentystą, zanim zaufasz komukolwiek w swojej podróży do wybielania zębów. Upewnij się, że zostawisz niezatarte wrażenie następnym razem, gdy spotkasz kogoś po raz pierwszy! Jeśli poszukujesz specjalisty, który będzie w stanie doradzić najlepsze rozwiązania w zakresie higieny jamy ustnej i wybielania zębów, nasz stomatolog Poznań z radością odpowie na wszystkie Twoje pytania!

Share:

Comments are closed.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.