...

Jaki jest rzeczywisty koszt implantów dentystycznych?

dentysta

Jaki jest rzeczywisty koszt implantów dentystycznych?

Przy rosnących kosztach opieki medycznej implanty dentystyczne mogą wydawać się nieosiągalnym luksusem. Istnieją jednak sposoby na oszacowanie ich kosztów, dzięki czemu możesz podjąć bardziej świadomą decyzję, czy rzeczywiście jest to dla Ciebie warte. W tym artykule dowiesz się, jaki jest rzeczywisty koszt implantów dentystycznych i jak je oszacować, abyś mógł podjąć bardziej świadomą decyzję, czy to opcja dla Ciebie.

Koszt implantów dentystycznych różni się w zależności od osoby, ale można mniej więcej oszacować koszt, aby rachunek za dentystę nie był zadziwiający po zabiegu. Patrząc ogólnie na ceny, ważne jest, aby porozmawiać ze specjalistą, który będzie w stanie określić koszt podczas pierwszych wizyt.

Czym są implanty dentystyczne?

Implanty dentystyczne to stożki wszczepiane w kość szczękową pacjenta, które działają jak kotwice dla protez. Implanty zębowe zakrywają bezzębne luki w jamie ustnej lub też działają jako kotwica dla koron dentystycznych. Dwa rodzaje implantów dentystycznych to implanty sródkostne i podokostnowe. Implanty dentystyczne mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym tytanu, stopów złota, cyrkonu, materiałów ceramicznych. Wybierając implanty zębowe w Poznaniu możesz z powodzeniem oddać się w ręce profesjonalistów, którzy zaplanują cały zabieg od początku do końca. 

woman with silver and yellow hoop earrings

Implanty dentystyczne są dostępne w różnych modelach. Przykładowo implant pojedynczego zęba polega na przymocowaniu jednego implanty do jednego korzenia zęba. Analogicznie implant dwóch zębów łączy się z dwoma korzeniami zębów. Obszar między dwoma korzeniami zębów jest wypełniony materiałem do przeszczepu kości, a tymczasowy most jest używany do utrzymania przestrzeni do momentu pobrania przeszczepu kostnego. 

Dlaczego implanty dentystyczne są najlepszym rozwiązaniem w przypadku brakujących zębów?

Implanty dentystyczne są najlepszym rozwiązaniem dla brakującego zęba, ponieważ wtapiają się bezpośrednio w kość szczękową i działają jak kotwica dla zęba zastępczego. Jest to skuteczne rozwiązanie, ponieważ nie powoduje żadnego ruchu kości żuchwy, a implant nie będzie musiał być w przyszłości usuwany ani wymieniany.

long black haired woman smiling close-up photography

Implant dentystyczny w Poznaniu może zastąpić jeden lub więcej zębów, w zależności od tego, ile zębów brakuje. Proces rozpoczyna się od usunięcia chorej lub uszkodzonej tkanki z ust przed włożeniem tytanowego wkładu do kości szczęki. Z biegiem czasu komórki kostne będą rosły wokół tego słupka i stworzą kotwicę dla nowego zęba. Implanty dentystyczne pomagają zachować mocne, zdrowe zęby poprzez stymulację wzrostu kości w linii szczęki, gdzie naturalne zęby mogły zostać utracone w wyniku urazu lub choroby dziąseł.

Ile kosztują implanty zębowe?

Implanty dentystyczne to bezpieczny i skuteczny sposób na uzupełnienie brakujących zębów. Koszt implantów dentystycznych może się różnić w zależności od rodzaju, jakości i złożoności zabiegu. Typowe koszty implantu dentystycznego wahają się od 2500 złotych . Cena ta może się różnić w zależności od złożoności problemu, rodzaju potrzebnego implantu i wielu innych zmiennych, takich jak stan zdrowia jamy ustnej. Zachęcamy również do sprawdzenia naszego cennika zabiegów dentystycznych.

Przy tym warto pamiętać, że implanty dentystyczne to jednorazowa inwestycja, która przetrwa całe życie. Implant dentystyczny to jeden z najbardziej niezawodnych sposobów na uzupełnienie brakujących zębów i utrzymanie gęstości kości szczęki w czasie.

Share:

Comments are closed.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.