Wszystko co musisz wiedzieć o implantach dentystycznych

Czy są trwałe? Jaki jest koszt? Czy zabieg jest bolesny? To pytania, które najczęściej pojawiają się kiedy mówimy o implantach stomatologicznych. Utrata zęba lub zębów może być druzgocącym doświadczeniem. Może wiązać się z dużym bólem, wpływać na sąsiednie zęby i negatywnie wpływać na codzienne czynności, takie jak żucie, gryzienie i mówienie. Warto więc działać szybko i uzupełnić brakujące zęby z wykorzystaniem implantów stomatologicznych!

Ortodonta, Dentysta, Szelki, Dentystyczne, Stomatologia

Implanty Poznań to na szczęście sprawdzona metoda, która przebyła długą drogę w swoim rozwoju. Istnieje kilka różnych rodzajów implantów, więc powinieneś współpracować ze swoim dentystą, aby dokonać właściwego wyboru w swojej sytuacji. W artykule pomożemy Ci zrozumieć, czym są implanty dentystyczne i jakie oferują korzyści. Następnie omówimy różne typy i ich różnice, a także przewidywany czas ich trwałości i potencjalny koszt.

Implanty dentystyczne – czym są?

W większości przypadków implanty dentystyczne są powszechnie uważane za najlepszy sposób na uzupełnienie brakujących zębów. Chociaż każdy przypadek dentystyczny jest inny, wszczepienie implantu i sztucznego zęba może przywrócić uśmiech i upewnić się, że zdrowie jamy ustnej nie jest zagrożone. Implanty Poznań to zabieg polegający na chirurgicznym przymocowaniu metalowej ramy do kości szczęki. Gdy jest zabezpieczony, utrzymuje na miejscu zęby zastępcze. Implanty są zaprojektowane tak, aby zastępczy ząb lub zęby nie przesuwały się, pozwalając pacjentowi swobodnie jeść i mówić. Ponadto wyglądają i są całkowicie naturalne. Zasadniczo implant działa jak sztuczny korzeń i działa jak kotwica, aby zapewnić, że zęby zastępcze są bezpieczne.

Dla kogo przeznaczone są implanty dentystyczne?

Niestety nie każdy jest kandydatem na implanty dentystyczne. Pacjenci potrzebują mocnej kości szczęki i zdrowych dziąseł, aby wytrzymać rygor związany z umieszczeniem metalowej ramy poniżej kości szczęki. Jeśli kość szczęki skurczyła się lub nigdy w pełni nie rozwinęła, przed włożeniem metalowej ramy może być konieczne poddanie się dodatkowej procedurze zwanej przeszczepem kości. Jedną z zalet implantów dentystycznych jest właśnie to, że łączą się z kością w procesie zwanym osteointegracją. Oznacza to, że implant staje się częścią kości, a zatem jest trwały.

Implanty stomatologiczne krok po kroku

Typowy proces zakładania implantu dentystycznego obejmuje kilka czynności, które, wykonywane przez doświadczonego stomatologa, przeprowadzone zostaną sprawnie i niemal bezboleśnie. Pierwszym krokiem jest dokładne zbadanie jamy ustnej pacjenta. Często obejmuje to  prześwietlenie  całego obszaru ust. To określi, czy pacjent może kontynuować przyjmowanie implantu dentystycznego.

Stomatologiczne, Klinika, Ortodoncja, Zęby, Dentysta

W początkowym etapie zabiegu dentysta lub specjalista umieszcza implant w kości szczęki pod tkanką dziąseł, która jest następnie ponownie zszywana. Następnie pacjent musi odczekać kilka miesięcy, aż tkanka się zagoi. W trakcie gojenia implant połączy się z kością i przyczepi się do dziąseł.

Drugi etap następuje po zagojeniu się tkanki. Specjalista musi teraz przymocować łącznik do implantu. Ten łącznik jest tym, co łączy zastępczy ząb z implantem. Chociaż nie jest to powszechne, pierwsze dwa etapy mogą czasami zachodzić jednocześnie. Następnie sztuczny ząb jest dostosowywany, a następnie mocowany do łącznika. Jest to prosty proces, ale Twój dentysta może potrzebować kilku wizyt, aby upewnić się, że dopasowanie jest idealne. Jeśli pacjent wymaga wymiany kilku zębów, na tym etapie zostanie wstawiony stały most, który obejmuje obszar bez zębów. Do implantów dentystycznych przymocowany jest most. 

 

Chociaż uważa się to za rutynową operację dentystyczną, każdy pacjent powinien być świadomy potencjalnych konsekwencji, które mogą się pojawić. Należą do nich krwawienie, infekcja, uszkodzenie innych mięśni w jamie zatokowej lub drętwienie

Udostępnij:

Podobne wpisy

dentysta

Fluor – czy jest bezpieczny?

Fluor to jeden z najczęściej dyskutowanych tematów w świecie stomatologii. Prawdopodobnie, jeśli interesujesz się dbaniem o higienę jamy ustnej, że

Czy cukier powoduje próchnicę?

Czy cukier faktycznie szkodzi zębom, powodując próchnicę czy to tylko wymówka, aby odżywiać się zdrowiej i aby dzieci nie nadużywały