...

Implanty All-On-4 i jak dbać o implanty dentystyczne

gabinet dentystyczny Poznań

Implanty All-On-4 i jak dbać o implanty dentystyczne

Istnieje kilka różnych rodzajów implantów, które Twój dentysta może rozważyć w Twoim przypadku. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia oraz określenia możliwości dla każdego pacjenta. Zazwyczaj zależy to od tego, ile zębów trzeba wymienić. Implanty All-On-4 to sprawdzona technika z ponad 98% skutecznością. Wykorzystuje cztery implanty, które natychmiast stają się kotwicami do zestawu protez. 

Dentysta, Protezy, Kliniki, Klinika Stomatologiczna

System ten jest ewolucją tradycyjnych protez, zaprojektowanych w celu złagodzenia ich niezdolności do prawidłowego dopasowania do większości ust. To właśnie ta wada uniemożliwia osobom noszącym protezy wygodne jedzenie, mówienie i żucie. System ten nie tylko może skutecznie zastąpić brakujące zęby, ale również zastąpić protezy na coś wygodniejszego i trwalszego.

Implanty dentystyczne All-On-4 

W przeciwieństwie do innych implantów dentystycznych pacjenci nie będą musieli przechodzić przeszczepu kości przed wszczepieniem implantu. System ten wykorzystuje dostępną kość, co neguje potrzebę takiego zabiegu. Specjalista stosuje połączenie technologii komputerowej i zabiegu chirurgicznego, aby określić najlepszą lokalizację implantu. Zabieg polega na umieszczeniu dwóch implantów z przodu ust pacjenta pod kątem 90 stopni. Dwa inne implanty są wprowadzane z tyłu pod kątem 30 stopni. Odbywa się to w celu podparcia implantu i zapewnienia wystarczającej ilości kości, aby procedura zakończyła się sukcesem.

Jak prawidłowo dbać o implanty dentystyczne?

Mimo że zęby są sztuczne, implanty dentystyczne wymagają praktycznie takiej samej pielęgnacji jak zęby naturalne. Musisz zobowiązać się do codziennego szczotkowania i nitkowania. Regularne kontrole są również ważne, ponieważ dentysta będzie musiał sprawdzić, czy zgryz jest prawidłowy i czy implanty są bezpiecznie zamocowane. Po zabiegu dentysta poświęci czas, aby pokazać, jak dbać o implanty. W przypadku sztucznych zębów należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ często nie są one objęte ubezpieczeniem.

Ile kosztują implanty dentystyczne?

Oferując od lat usługi takie jak stomatolog Poznań zdajemy sobie sprawę, że w przypadku większości usług dentystycznych problemem mogą być koszty. Oczywiście zastąpienie jednego brakującego zęba będzie kosztować mniej niż zastąpienie wielu, ale tak czy inaczej implanty dentystyczne mogą być na dłuższą metę tańsze niż wiele alternatywnych opcji. W przypadku pojedynczego zęba procedura wszczepienia implantu może kosztować od 2500 zł. Zakres jest zależny od stopnia dostosowania wymaganego do wykonania implantu. Ostateczny koszt koron będzie zdeterminowany przez dwa czynniki: ilość brakujących zębów oraz stan dziąseł pacjenta. 

Ząb, Stomatologia, Zabawne, Dentysta, Tło, Ortodoncja

Rozważasz implanty stomatologiczne?

Jeśli masz brakujące zęby, być może nadszedł czas, aby je wymienić. To decyzja, której nie będziesz żałować, ponieważ posiadanie ust pełnych zdrowych i mocnych zębów może znacznie poprawić wiele aspektów Twojego życia, w tym zdrowie jamy ustnej. Zapraszamy do kontakty z naszymi specjalistami, którzy już podczas pierwszej konsultacji będą w stanie zaproponować szczegółowy plan leczenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o implantach dentystycznych lub rozpocząć proces, skontaktuj się z nami już dziś!

Implantologia to dynamiczna i rozwijająca się dziedzina stomatologii, która pozwala na wypełnienie wszelkich ubytków. Korzenie implantologii sięgają połowy lat 60-tych wraz z pierwszymi implantacjami sztucznych zębów. Jednak pojawienie się implantologii jako odrębnej dyscypliny medycznej możemy datować na rok 1990, kiedy to uznano ją za samodzielny zawód. Jeśli interesują Cię implanty Poznań, skorzystaj z naszej oferty!

Share:

Comments are closed.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.