...

Pytania, jakie najczęściej zadają pacjenci na temat koron

Pytania, jakie najczęściej zadają pacjenci na temat koron

Z czasem zęby mogą ulec przebarwieniu, pęknięciu lub osłabieniu w wyniku próchnicy, bądź innych problemów. Istnieją różne sposoby ich rozwiązania, a jednym z najczęstszych rozwiązań jest korona zębowa. Wizyta kontrolna w gabinecie stomatologicznym może wydawać się dla niektórych niepokojąca, ale w rzeczywistości jest to bardzo częsta procedura, którą specjaliści w gabinecie wykonują na co dzień. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę decydując się na korony.

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania dotyczące koron zębowych.

Na co zwrócić uwagę decydują się na korony zębowe?

Pierwsze pytanie, które pojawia się wśród pacjentów bardzo często dotyczy tego czy naprawdę korona zębowa jest potrzebna. Istnieją powody, dla których wielu specjalistów zaleca inwestycję w koronę. Może być stosowana do naprawy mocno przebarwionych zębów, do ich skutecznej ochrony, bądź w przypadku kiedy stały się bardzo podatne na pękanie. Korony zębowe wykorzystywane są także przy odbudowie zębów już złamanych, bądź do mocowania mostów i są również wysoce zalecane do ochrony zęba po leczeniu kanałowym.

Lekarza, Medycznych, Medycyna, Zdrowia

Czy korona będzie wyglądać naturalnie? To tak naprawdę pytanie, które pojawia się na szczycie listy wśród pacjentów zdecydowanych na taki zabieg. Wybierając koronę zębową nie musisz się martwić, ponieważ nawet jeśli potrzebujesz tylko jednej lub dwóch koron, będą one dopasowane do koloru Twoich naturalnych zębów. Co za tym idzie będą praktycznie nie do odróżnienia od pozostałych zębów.

Jeśli borykasz się z problemami z kilkoma zębami, także nie będzie problemu z dopasowaniem koron, które nie będą się wyróżniać. Dentysta Poznań będzie z Tobą współpracował i omówi wszystkie czynniki, aby zapewnić najlepszy i najbardziej naturalnie wyglądający uśmiech, o jakim marzysz. Czynniki mogą obejmować wiek, odcień skóry, kolor włosów, a nawet kolor oczu.

Korony dentystyczne w Poznaniu

Ile zajmuje cały proces leczenia zębów z wykorzystaniem koron zębowych? Korony zwykle wymagają dwóch sesji. Pierwsza sesja to przygotowanie zębów przez dentystę, pobranie wycisków i założenie tymczasowej korony. Druga to wizyta, która polega na dopasowaniu korony na stałe. Wybierając gabinet dentystyczny w Poznaniu warto więc kierować się doświadczeniem oraz indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Nasz gabinet New Dent Clinic zajmuje się nie tylko leczeniem zębów, próchnicy oraz ubytków, ale i koronami zębowymi. Dysponujemy niezbędnym sprzętem, co znacznie ułatwia wykonywanie koron dla naszych pacjentów.

Lekarza, Dentysta, Dentystyczne, Kliniki

Czy zabieg związany z koronami zębów jest bolesny? Ból to kwestia indywidualna. Sam zabieg jest bezbolesny, ale każdy pacjent jest inny. Niektórzy nie odczuwają żadnego dyskomfortu, podczas gdy inni mogą od czasu do czasu odczuwać wrażliwość na ciepło i zimno. Specjaliści z naszej kliniki dentystycznej omówią z Tobą wszystkie szczegóły oraz możliwe skutki po zabiegu, na które będziesz doskonale przygotowany.

Jakie są rodzaje materiałów, z których wykonuje się korony? Korony są najczęściej wykonywane z różnych materiałów, w tym ceramiki, porcelany i stopów złota. Nasz doświadczony stomatolog zaleci materiał, który najbardziej będzie Tobie odpowiadał.

Jak długo to potrwa? Przy odpowiedniej pielęgnacji korony mogą przetrwać całe życie. Jednak często spotykamy pacjentów z pękniętymi lub luźnymi koronami. Najczęstsze przyczyny to próchnica znajdującego się pod spodem naturalnego zęba, uszkodzenia spowodowane silnym szlifowaniem lub zaciskaniem oraz niszczenie cementu. Aby korona była trwała, niezbędna jest prawidłowa pielęgnacja. Należy szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie odpowiednią pastą z fluorem. Nitkowanie zębów także może być pomocne. Po wstawieniu korony zębowej warto unikać żucia twardych pokarmów, które mogą uszkodzić koronę.

Czy ząb z koroną może mieć ubytek? Korony nie próchnieją, ale leżący pod nimi ząb może. Bez odpowiedniej higieny jamy ustnej może powstać próchnica. Kiedy tak się stanie, korona nie będzie już pasować i może odłączyć się od zęba. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać zęby i uzupełnienia.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o koronach zębowych?

Dzięki regularnym kontrolom i odpowiedniej pielęgnacji można zapobiec ewentualnym problemom, które mogą wystąpić z zębem pod koroną. Jeśli jesteś zdecydowany na koronę zębową zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na każde Twoje pytanie.

Share:

Comments are closed.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.