...

Wszystko co musisz wiedzieć o szczotkowaniu zębów

Wszystko co musisz wiedzieć o szczotkowaniu zębów

Mycie zębów to jedna z najbardziej podstawowych czynności, jakie musimy wykonywać, aby skutecznie dbać o higienę jamy ustnej. Zdrowie jamy ustnej jest niezwykle ważną kwestią i jednocześnie jedną z najbardziej ignorowanych. Jak szczotkować zęby, jakiej pasty do zębów używać i jak często to robić? Odpowiadamy w niniejszym artykule!

Chociaż wszyscy uczymy się mycia i szczotkowania zębów w bardzo wczesnym wieku, istnieje wiele nieporozumień, błędów i dyskusji na temat zasad dotyczących mycia zębów. Wiele osób pytaj czy powinno się myć zęby przed śniadaniem czy po nim. Co jest lepsze dla zębów? Pojawiają się także pytania od pacjentów na temat mycia zębów po poszczególnych zabiegach dentystycznych. W tym artykule odpowiadamy na kilka często zadawanych pytań dotyczących czyszczenia zębów i pielęgnacji jamy ustnej. Nieprawidłowe mycie zębów może przynieść Twoim zębom więcej szkody niż pożytku. Zwłaszcza gdy popełnisz określone błędy.

Jak myć zęby? Czy to na pewno takie łatwe zadanie?

Jak długo po umyciu zębów można jeść? Czy można szczotkować zęby po ekstrakcji i po wypełnieniu ubytków? Najczęstszym błędem popełnianym podczas szczotkowania jest wyczucie czasu. Wielu pacjentów ustawia minutnik do szczotkowania zębów, aby wiedzieć, że poświęcają odpowiednią ilość czasu na pielęgnację jamy ustnej. Jest to oczywiście skuteczna pomoc zwłaszcza, jeśli pacjenci mają problem z wyczuciem czasu podczas mycia zębów. Jednakże mycie zębów po śniadaniu lub filiżance kawy może uszkodzić szkliwo zębów ze względu na kwasowość. Niektórzy zalecają odczekanie około 60 minut przed myciem zębów po śniadaniu. Niektóre badania mówią o konieczności odczekania przynajmniej pół godziny po posiłku.

Szczotka Do Zębów, Pasta Do Zębów

Jednakże mówiąc o szczotkowaniu zębów przed posiłkami, nie ma tutaj podobnych restrykcji. Zjedzenie śniadania po umyciu zębów nie szkodzi zębom.

Jak często szczotkować zęby?

Czy wystarczy szczotkować zęby raz dziennie czy zdecydowanie trzeba trzymać się częstotliwości rzędu trzech, bądź nawet czterech razy dziennie? Zdecydowanie zaleca się mycie zębów częściej niż raz dziennie. Jeśli już myjesz zęby tylko raz dziennie, lepiej byłoby umyć je przed pójściem spać, aby fluor działał przez całą noc. Niektórzy dentyści zalecają mycie zębów trzy razy dziennie, czyli rano, po obiedzie i przed pójściem spać. Nie zaleca się jednak nadmiernego szczotkowania zębów, co może zniszczyć szkliwo.

Czy krwawienie dziąseł podczas szczotkowania zębów jest normalne?

Jednym z najczęściej napotykanych problemów podczas mycia zębów jest krwawienie dziąseł. Krwawienie z dziąseł podczas mycia zębów może wystąpić z kilku powodów. Najczęstszą przyczyną jest zbyt mocne szczotkowanie zębów. Czasami może pojawiać się również krwawienie dziąseł podczas mycia zębów po ekstrakcji. W niektórych przypadkach krwawienie dziąseł może występować tylko podczas korzystania ze szczoteczek elektrycznych czy sonicznych. Generalnie można stwierdzić, że krwawienie dziąseł podczas mycia zębów nie jest dobrym objawem. Pacjenci doświadczający tego problemu powinni rozważyć codzienne nitkowanie zębów i przejście na dedykowaną pastę do zębów i przede wszystkim odpowiednią szczoteczkę z miękkim włosiem. Jeśli te środki ostrożności nie wystarczą, aby rozwiązać problem, należy rozważyć wizytę u dentysty w celu leczenia chorób dziąseł. Borykasz się z problemem krwawienia dziąseł? Nasz stomatolog Poznań podejdzie indywidualnie do Twojego przypadku i skutecznie zdiagnozuje problem.

Kobieta, Uśmiechać Się, Ząb, Zdrowie

Specjaliści w naszym gabinecie New Dent Clinic zdecydowanie zalecają konsultację w zakresie profilaktyki i stomatologii zachowawczej. Niektóre metody szczotkowania są zdecydowanie bardziej efektywne i zdrowsze od innych. Nawet jeśli wydają się nieszkodliwe, mogą być niewłaściwym rozwiązaniem dla Twojego typu zębów, dlatego serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Implanty w Poznaniu – odbuduj swoje zęby

Implantologia to zastosowanie implantów dentystycznych i innych urządzeń protetycznych w celu uzupełnienia braków zębowych lub protez podporowych. Wybierając implanty Poznań możesz oczekiwać dużego profesjonalizmy ze strony naszych specjalistów. Jest to dziedzina stomatologii, która w ostatnich latach dynamicznie się rozwija. Liczba osób poszukujących implantów dentystycznych wzrosła z biegiem lat, ponieważ coraz więcej pacjentów zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie oferuje. W przypadkach, w których nie ma już naturalnych zębów, implantologia pozwala pacjentom na posiadanie pełnego zestawu zębów, które wyglądają naturalnie i sprawiają wrażenie ich własnych.

Share:

Comments are closed.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.