...

Leczenie próchnicy, czyli kiedy potrzebujesz wypełnienia

leczenie zębów

Leczenie próchnicy, czyli kiedy potrzebujesz wypełnienia

Próchnica może rozwijać się na każdym etapie Twojego życia. Zwykle zależy to od tego, jak wygląda Twoja codzienna rutyna jeśli chodzi o higienę. Mimo to mogą zdarzyć się sytuacje, w których rutynowa pielęgnacja jamy ustnej, w tym regularne wizyty u dentysty, nie uchronią Cię przed próchnicą. Próchnica może powstać w wyniku problemu stomatologicznego lub nawet złych nawyków. Leczenie próchnicy jest jedną z usług, które z powodzeniem realizujemy dla wielu klientów z Poznania i okolic. 

Próchnica – jak leczyć?

Ubytki w zębie są pierwszym etapem próchnicy i mogą stać się poważnym problemem, jeśli nie zostaną wypełnione podczas leczenia próchnicy. Dobrze przeprowadzone leczenie próchnicy nie tylko uratuje piękny uśmiech, ale i umożliwi ponowne, komfortowe spożywanie ulubionych potraw. Ubytki są jednymi z kluczowych oznak, że potrzebujesz wypełnienia dentystycznego i starannie zaplanowanego leczenia. Jeśli zastanawiasz się jak leczyć próchnicę, skorzystaj z porad i pomocy naszych specjalistów!

Po czym rozpoznać pierwsze etapy próchnicy?

Do nagłych przypadków próchnicy możemy zaliczyć między innymi:

 

  • Pulsujący ból zęba

Pulsujący ból w jamie ustnej może być krótki i bardzo silny. Może być także skoncentrowany w innym miejscu jamy, ale zawsze jest to objaw negatywny, jeśli pulsujący ból utrzymuje się przez dłuższy czas. Zazwyczaj występujący ból sam nie przemija i należy skonsultować się z gabinetem dentystycznym. Pulsujący ból zęba może być wstępem do poważniejszego problemu, który wymagać będzie leczenia stomatologicznego. Jeśli pulsujący ból pojawia się również podczas gryzienia, jest to pewny znak, że możesz potrzebować wypełnienia dentystycznego.

woman in black tank top holding white textile

  • Nadwrażliwość jamy ustnej

Nieprzyjemny ból w jamie ustnej różni się od bólu zęba. Wrażliwość może wystąpić w jamie ustnej z dowolnego miejsca, nie tylko z określonego zęba. Odczuwalny ból i dyskomfort, który pojawia się szczególnie podczas spożywania ulubionych potraw w wysokich i niskich temperaturach może być oznaką pojawienia się próchnicy. Leczenie próchnicy może być kluczowe, jeśli szukasz kliniki w Poznaniu, nasz gabinet jest do Twojej dyspozycji!

  • Ukruszone i złamane zęby

Poza ubytkami wynikającymi z próchnicy złamane lub ukruszone zęby można wyleczyć za pomocą kompozytowego materiału do wypełnień. Jeśli doświadczyłeś niewielkiego ukruszenia, Twój ząb może wymagać jedynie wypełnienia dentystycznego. 

white and gray ip desk phone on black table

  • Zły oddech

Nieświeży oddech może wystąpić z powodu resztek jedzenia, które znajdą się w szczelinach między zębami. Z tego powodu może rozwinąć się nieprzyjemny zapach. Chociaż nieświeży oddech może wystąpić również w innych obszarach jamy ustnej, jest to znak, że konieczne może być wypełnienie. Jeśli zastanawiasz się jak leczyć próchnicę, skonsultuj się ze swoim dentystą, aby zaplanować skuteczne leczenie.

Próchnica zębów – jak się pozbyć?

Ważne jest, aby zmniejszyć ryzyko próchnicy. Wypełnienie zębów jest koniecznością nie tylko w przypadku dziur w zębach, chociaż jest to bardzo częsty powód leczenia. Ból i nadwrażliwość mogą wystąpić, jeśli stare wypełnienie również zostało uszkodzone. W każdym z tych przypadków powinieneś skonsultować się z profesjonalnym gabinetem stomatologicznym. Podczas zabiegu Twój dentysta zmniejszy nadwrażliwość i przywróci piękny uśmiech dzięki dobrze wykonanemu wypełnieniu zębów. Jeśli masz objawy próchnicy, skontaktuj się z naszą kliniką dentystyczną, aby uzyskać niezbędne wsparcie.

Share:

Comments are closed.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.