...

6 najważniejszych zalet implantów dentystycznych

implanty stomatologiczne

6 najważniejszych zalet implantów dentystycznych

Implanty dentystyczne są preferowaną opcją leczenia braków zębowych. Implanty składają się z tytanowej śruby, która pełni rolę korzenia brakującego naturalnego zęba. Z czasem trwale łączy się z kością, gwarantując odpowiednią stabilność. Jeśli zastanawiasz się nad przejściem zabiegu stomatologii estetycznej w Poznaniu, nasza klinika realizuje szereg usług takich jak wspomniane implanty dentystyczne, wybielanie zębów i wypełnienia. W niniejszym artykule z przyjemnością przedstawiamy zalety, które pomogą odpowiedzieć Ci na pytanie, czy implanty dentystyczne są dla Ciebie odpowiednią opcją.

Zalety implantów dentystycznych

Implanty dentystyczne gwarantują szereg zalet i często są jedyną formą pomocy dla klientów borykających się z problemami z uzębieniem. Jakie są najczęściej wymieniane zalety implantów dentystycznych oferowanych w Poznaniu?

person holding silver steel tube

  1. Implanty dentystyczne zapobiegają utracie kości

Brakujące zęby mogą powodować utratę kości. Aby zapobiec utracie kości, potrzebujesz opcji wymiany korzenia. Implanty dentystyczne to kosmetyczna opcja wymiany zębów, która zapobiega utracie kości. Aby leczenie zakończyło się sukcesem, konieczne jest wykonanie zabiegu natychmiast lub w ciągu roku od utraty zęba. Szukasz profesjonalnej kliniki zajmującej się implantami w Poznaniu? Skontaktuj się z nami i umów już dziś na konsultację!

 

1. Implanty są trwałe i bezpieczne

Implanty stomatologiczne są idealnym rozwiązaniem w przypadku utraty zębów. Przy odpowiedniej pielęgnacji i higienie jamy ustnej implanty dentystyczne przetrwają lata, co jest najważniejszą zaletą implantów dentystycznych. Warto w tym celu odwiedzić doświadczony gabinet stomatologiczny Poznań.

 

2. Implanty to wygoda

W przeciwieństwie do protez dentystycznych, nie trzeba co noc usuwać implantów dentystycznych ani używać klejów, aby utrzymać je na miejscu. Nasi klienci doceniają nas za dobrze zaprojektowany i profesjonalnie przeprowadzony proces leczenia. 

 

3. Poprawia naturalną mowę

Brakujące zęby wpływają na zdolność poprawnego mówienia. Dzięki implantom dentystycznym mówisz naturalnie, bez żadnego dyskomfortu.

 

4. Poprawa wyglądu

Twoja struktura twarzy może się zmienić, jeśli stracisz zęby. Utrata kości może powodować zmarszczki na twarzy. Implanty dentystyczne poprawiają wygląd Twojej twarzy.

 

5. Implanty przywracają siłę ugryzienia

Ponieważ implanty dentystyczne są zakotwiczone w szczęce, możesz zagryźć z taką samą siłą, jak w przypadku naturalnego zęba. Implanty nie wpływają w żaden sposób na ten obszar funkcjonowania. Inne opcje wymiany zębów są mocowane na dziąsłach i nie zapewniają podobnej siły zgryzu.

Czy powinieneś wybrać implanty dentystyczne?

Aby operacja wszczepienia implantu dentystycznego zakończyła się sukcesem, konieczne jest posiadanie wystarczającej struktury kości szczęki, aby podtrzymać implant. Twoje leczenie będzie się różnić w zależności od historii dentystycznej. W naszym gabinecie dentystycznym w Poznaniu do każdego klienta podchodzimy w indywidualny sposóļ, dzięki czemu zawsze możesz liczyć na odpowiedzi na wszystkie pytania jeszcze na etapie zastanawiania się nad implantami. Przeczytaj pozostałe artykuły na naszym blogu, aby dowiedzieć się, jak postępować po zabiegu implantacji zębów i o czym warto pamiętać!

white candle on black textile

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, czy implanty dentystyczne są dla Ciebie właściwą opcją!

Share:

Comments are closed.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.