...

Leczenie kanałowe – od ogółu do szczegółu, czyli jak wygląda cały proces?

Gabinet dentystyczny w Poznaniu

Leczenie kanałowe – od ogółu do szczegółu, czyli jak wygląda cały proces?

Leczenie kanałowe jest inwazyjnym zabiegiem stomatologicznym, mającym na celu uratowanie zęba z uszkodzeniem nerwu. Odbywa się to poprzez usunięcie tkanki miazgi z wnętrza zęba, która powoduje ból lub infekcję. Kanały korzeniowe mogą być bardzo bolesne dla większości ludzi i wiąże się z nimi również pewne ryzyko, które szybko trzeba zniwelować, przeprowadzając odpowiedni zabieg.

Ważne jest, aby dbać o zęby, aby mieć zdrowe dziąsła i mocne korzenie. Problem z zębami może prowadzić do poważniejszych problemów, dlatego należy się nimi zająć jak najszybciej! Leczenie stomatologiczne może wydawać się trudne i bardziej skomplikowane od tradycyjnego wypełnienia, jednakże w naszej klinice dentystycznej w Poznaniu radzimy sobie z takimi sytuacjami sprawnie i zapewniając pacjentom należyty komfort. 

Jak rozpoznać wczesne oznaki uszkodzenia kanału korzeniowego?

Kiedy odczuwasz dyskomfort w zębach, istnieje kilka wskazówek, które pomogą Ci zrozumieć, czy masz problem z kanałem korzeniowym. Niektóre z wczesnych oznak uszkodzenia kanału korzeniowego obejmują nasilenie bólu, wrażliwość na gorące i zimne pokarmy oraz zmianę temperatury zęba. Problemy z kanałami korzeniowymi mogą być trudne do wykrycia dla wielu osób, ponieważ nie występują żadne objawy. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, czy masz taki, jest udanie się na badanie dentystyczne, aby dentysta mógł wykonać zdjęcie rentgenowskie i sprawdzić potencjalne problemy. Jeśli nie zdecydujesz się na badanie, może to doprowadzić do dalszych konsekwencji i już nieco droższych zabiegów.

Czy można uzyskać leczenie kanałowe bez chirurgii stomatologicznej?

Endodoncja to dział stomatologii zajmujący się miazgą zęba i kanałem korzeniowym. Leczenie kanałowe to zabieg, który można wykonać, aby uratować ząb, który został zainfekowany lub uszkodzony. Proces kanałowy obejmuje usunięcie miazgi z wnętrza zęba, oczyszczenie i ukształtowanie kanałów korzeniowych, wypełnienie ich, a następnie nałożenie na nie korony. Endodoncja to jeden z najczęstszych zabiegów w stomatologii. Służy do leczenia problemów z zębami. Dzięki niemu zęby można uratować bez konieczności chirurgii stomatologicznej.

person with pink and black earbuds

Najczęstszym rodzajem leczenia endodontycznego jest leczenie kanałowe, które polega na usunięciu zainfekowanej miazgi z wnętrza zęba, a następnie uszczelnieniu pozostałej przestrzeni w zębie materiałem wypełniającym. Leczenie kanałowe Poznań oferujemy w naszej klinice z krótkimi terminami wizyty i atrakcyjnymi cenami. Koszt leczenia endodontycznego różni się w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Leczenie pod mikroskopem dla jednego zęba zaczyna się w naszej klinice dentystycznej w Poznaniu już od 650 złotych.

Endodoncja – jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

Jak wybrać dentystę, który przeprowadzi leczenie kanałowe? Leczenie kanałowe to rodzaj zabiegu stomatologicznego, który można wykonać, aby uratować ząb przed ekstrakcją. Dentysta usunie miazgę i tkankę nerwową wewnątrz zęba i wypełni go lakiem. Aby ustalić, do którego dentysty się udać, ważna jest znajomość kwalifikacji każdego dentysty i jego wiedzy w zakresie leczenia kanałowego. Dentyści świadczący usługi w naszej klinice dentystycznej to wyspecjalizowani specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie, które pozwala na postawienie szybkiej diagnozy i zaproponowanie pełnego i komfortowego leczenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem leczenia kanałowego, który przedstawiamy na stronie.

Share:

Comments are closed.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.