...

Implanty zębów w ciąży – czy to bezpieczne?

dentysta w poznaniu

Implanty zębów w ciąży – czy to bezpieczne?

Implanty dentystyczne są preferowaną metodą uzupełniania brakujących zębów. Zabiegowi może poddać się każdy pacjent cieszący się dobrym zdrowiem. Aby zachować zdrowy uśmiech i zapobiec utracie masy kostnej oraz innym problemom ze zdrowiem jamy ustnej, należy jak najszybciej uzupełnić brakujące zęby. Czy implanty zębów w ciąży są możliwe?

 

Ciąża i implanty dentystyczne to istotne zagadnienie, które cieszy się dużym zainteresowaniem. Zachęca się kobiety w ciąży do regularnego korzystania z profilaktycznej opieki zdrowotnej jamy ustnej, w tym czyszczenia. Zabiegi planowe, takie jak implanty dentystyczne, można wykonać po pierwszym trymestrze ciąży, jednak większość chirurgów jamy ustnej woli poczekać z wykonaniem zabiegu, aż pacjentka nie będzie już w ciąży.

Implanty zębów po pierwszym trymestrze – dlaczego?

Po pierwszym trymestrze kobiety w ciąży zazwyczaj otrzymują od dentysty zielone światło na rutynowe zabiegi dentystyczne. Czas od czwartego miesiąca to czas, w którym można realizować takie zabiegi jak wypełnienia czy korony.

woman inside laboratory

Kobiety, które boją się bólu i przed ciążą regularnie wybierały znieczulenie, także otrzymają świetną informację! Przeprowadzane badania pokazują, że znieczulenie miejscowe jest całkowicie bezpieczne w czasie ciąży. Implanty dentystyczne jednak często wymagają mocniejszego znieczulenia, co może być ryzykowne dla przyszłej mamy lub dziecka, dlatego zaleca się, aby implanty zębów wykonywać po ciąży. Wiele procedur takich jak leczenie kanałowe czy implanty wymaga również prześwietlenia, co jest innym ryzykiem, które odradza się w pierwszym trymestrze ciąży.

 

Po ukończeniu drugiego trymestru możesz rozpocząć proces implantacji dentystycznej, umawiając się na konsultację ze swoim dentystą. Na tym etapie ciąży prześwietlenie z powodzeniem można wykonać prześwietlenie, umożliwiając tym samym ocenienie stanu szczęki. Przy implantach dentystycznych to niezwykle konieczne, aby ustalić, czy przeszczep kości będzie konieczny przed umieszczeniem implantów.

Przygotowanie do zabiegu implantów

Oczekując na zabieg wszczepienia implantów dentystycznych, należy nadal dbać o dobry stan zdrowia jamy ustnej, z korzyścią dla siebie i dziecka. Obejmuje to szczotkowanie i nitkowanie zębów po posiłkach. Zaleca się również odbywanie kontrolnych wizyt u dentysty i profesjonalne czyszczenie, ponieważ pozwoli to regularnemu dentyście monitorować stan zdrowia jamy ustnej i zapobiegać rozwojowi problemów. Przygotowanie do zabiegu implantów jest niezbędne, aby pozbyć się problemu. W tym celu warto już z wyprzedzeniem umówić się na wizytę, dzięki czemu termin konsultacji będzie na nas czekał, a od razu po urodzenia nie trzeba będzie się nad tym zastanawiać.

 

Jeśli jesteś w ciąży i chcesz zastąpić jeden lub więcej zębów implantami dentystycznymi? Koniecznie skontaktuj się z nami. Nasz dentysta podczas konsultacji wyjaśni cały proces, odpowie na wszelkie pytania i zaplanuje operację wszczepienia implantu po urodzeniu dziecka.

Share:

Comments are closed.

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.