...

Czy warto używać płynów do płukania jamy ustnej?

Czy warto używać płynów do płukania jamy ustnej?

Wiele naszych (i nie tylko!) pacjentów stosuje płyn do płukania jamy ustnej, który cieszy się stale rosnącą popularnością. Osoby dbające o codzienną pielęgnację jamy ustnej nie ograniczają się tylko do szczotkowania zębów czy też używania nici dentystycznej. Wybierają również płyn do płukania jamy ustnej, który może być dobry dla zdrowia zębów, jeśli jest używany jako dodatek w ciągu dnia. Oprócz codziennej rutyny pielęgnacji zębów zalecamy także do odbywania regularnych kontroli, które przeprowadzane są w celu poprawy zdrowia jamy ustnej.

Krzesła Ustawione Na Stole

Przygotowaliśmy krótki poradnik dotyczący tego, czym jest płyn do płukania jamy ustnej, jaki płyn do płukania wybrać i jak często należy go używać. O tym, że są na rynku różne rodzaje płynów do płukania jamy ustnej, nie musimy wspominać. Ważne więc jest, aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo, w szczególności jeśli płyn do płukania ust jest wybierany także przez dzieci. O czym należy pamiętać wybierając płyn i dlaczego odznacza się dużą skutecznością? Poznaj zalety płynu do płukania ust.

Jak często należy używać płynu do płukania ust?

Jak opisywaliśmy powyżej, płyn do płukania jamy ustnej może stanowić tylko dodatek rutynowej higieny jamy ustnej. Ważne, aby nie rezygnować kompletnie z nawyku mycia zębów po posiłkach i przed snem, zastępując go korzystaniem z płynu. Wiele osób bowiem często popełnia błąd myśląc, że płyn do płukania może zastąpić inne elementy rutyny dentystycznej, takie jak właśnie szczotkowanie lub nitkowanie zębów.

Stosowanie płynów do płukania jamy ustnej wiążą się z szeregiem korzyści, a włączenie antybakteryjnego płynu do płukania jamy ustnej do bieżącej rutyny może nie tylko pomóc w zwalczaniu nieświeżego oddechu, ale także pomaga w utrzymaniu czystości jamy ustnej. Następuje to poprzez redukcję płytki nazębnej i bakterii, które zbierają się w ciągu dnia.

Zdjęcie Kobiety Noszącej Bordową Czapkę

Należy pamiętać, że nadużywanie płynu do płukania ust również nie jest wskazane. Płyn powinien być używany maksymalnie dwa razy dziennie. W przypadku nadużywania stosowania płynu do płukania jamy ustnej można doświadczyć takich dolegliwości jak:

– uczucie suchości w ustach,

– owrzodzenia ust,

– mniejsza wrażliwość smakowa

– zapalenia

Nadmierne stosowanie płynu do płukania jamy ustnej może powodować nadwrażliwość zębów i ich korzeni oraz poszerzać problemy jamy ustnej, które mogą już występować. Jeśli użyłeś zbyt dużo płynu do płukania jamy ustnej i występuje którykolwiek z tych objawów, skonsultuj się ze specjalistą. W New Dent Clinic możesz liczyć na kompleksowe wsparcie w zakresie profilaktyki stomatologicznej oraz leczenia, w tym między innymi leczenia kanałowego. Oferujemy wysokojakościowe implanty Poznań, na które zasługujesz!

Rodzaje płynów do płukania ust, czyli na co musisz zwrócić uwagę

Zastanawiasz się, jakiego rodzaju płynu do płukania ust użyć, aby był z jednej strony bezpieczny, z drugiej będzie działał tak, jak chcesz? Z pewnością w drogeriach, aptekach czy sklepach wielkopowierzchniowych widziałeś dziesiątki produktów, które mają podobne działanie.

Kobieta Z Szeroko Otwartymi Ustami I Językiem

Aby znaleźć właściwy produkt, zapewne będziesz chciał wypróbować kilka różnych płynów do płukania ust. Ponadto możesz wybrać taki, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom w zakresie higieny jamy ustnej lub co chciałbyś osiągnąć stosując taki produkt. Może to obejmować problemy takie jak zwalczanie nieświeżego oddechu, pomoc w zwalczaniu próchnicy, suchość w ustach – niektóre preparaty na bazie alkoholu mogą taki stan powodować.

Czy płyn do płukania ust jest bezpieczny dla dzieci?

To kwestia, o którą często się pyta w gabinetach dentystycznych. Rodzice zwykle obawiają się, że szczotkowanie i nitkowanie zębów może nie być wystarczające dla ich dziecka i zastanawiają się nad włączeniem płynu do płukania jamy ustnej do rutyny higieny jamy ustnej.

Należy podkreślić, że płyn do płukania jamy ustnej nie jest zalecany dla dzieci poniżej szóstego roku życia. Po drugie, usta, zęby i dziąsła dziecka mogą być wrażliwe, zwłaszcza gdy jest jeszcze w wieku posiadania mlecznych zębów. Dlatego ważne jest, abyśmy nie pozwalali dzieciom na nadużywanie produktów dentystycznych.

Jeśli dzieci dbają o dobre zdrowie jamy ustnej, włączając szczotkowanie, nitkowanie zębów oraz regularne wizyty w gabinecie dentystycznym, może nie być potrzebne włączanie płynu do płukania jamy ustnej do codziennej rutyny.

Share:

Leave comment

New Dent Clinic
os. Orła Białego 74, Poznań
530 855 865
Zadzwoń do nas już dziś!
Rejestracja czynna
7 dni w tygodniu
Skontaktuj się z nami
new.dent@op.pl
Alaa Eljamal - ZnanyLekarz.pl
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.